Поиск

«Раймузей» — це спільна виставка трьох знаних українських художників – Олега Тістола, Миколи Маценка та Романа Мініна.

«Сучасне мистецтво — це логістика сенсів» — говорять автори і відразу запрошують глядача до гри сенсами, починаючи з самої назви проекту.
«Мистецтво минулого і сьогоднішнього дня, свідомо чи підсвідомо, обертається навколо раю. Чи то відчай неможливості його знаходження, чи то іронія — не має значення. Більшість художників з давніх часів займаються пошуками раю або створенням штучного раю, або розмовами про рай і пекло».
На думку учасників проекту, специфіка локального раю на даний момент полягає в тому, що наша країна об’єднала абсолютно різних, самостійних і вільних людей: «Таких людей може об’єднати одна — єдина стратегія — це стратегія боротьби між добром і злом, яка передбачає вихід із пекла і перехід до раю».

Другий аспект і варіант прочитання назви відсилає до адміністративно — територіальної одиниці, яка в даному випадку виступає в якості одиниці культурної. Художники вважають, що, як і багато трансформацій в нашій країні, котрі розпочиналися як громадські ініціативи, формування музею теж необхідно починати «знизу». Задля чого створити у кожному районі музей, де громадян матимуть змогу самостійно трактувати категорії краси, раю чи естетики загалом.

Значною мірою на цю думку авторів проекту навело місце проведення виставки: Печерськ та одна з найрезонансніших новобудов в країні на Грушевського 9-А, що постає вдалим майданчиком для дискусії. Автори пропонують власне бачення самого поняття «музей» як динамічної і відкритої громадської структури, простору для суспільного висловлювання і активного обговорення проблем культури, етики, естетики, локального та глобального.

«Тема музею є болючою темою для українського культурного простору, і саме тому ми не пропонуємо європейську модель музею, яка базується на археології — збиранні усього найкращого, охороні та популяризації. Ми пропонуємо скоріше музей ідей — свою версію раю».
Показуючи приклад ефективної співпраці, художники відкривають дискусію задля того, щоб спровокувати критику, обговорення та пошук шляхів розвитку. «Мистецтво та культурний процес — це дискусія. «Раймузей» має шанс стати дійсно діючим проектом, який зрештою переріс би в обласний, державний або світовий Музей Раю».

В РАМКАХ ВИСТАВКИ «РАЙМУЗЕЙ» У ПРОСТОРІ ARTUKRAINEGALLERYЗАПЛАНОВАНА НИЗКА ЗАХОДІВ, СЕРЕД ЯКИХ:

/03 БЕРЕЗНЯ, 18:30/ АВТОРСЬКИЙ ВЕЧІР З РОМАНОМ МІНІНИМ, ОДНИМ ІЗ АВТОРІВ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ #РАЙМУЗЕЙ

Під час зустрічі Роман розкаже як він перетворив галерею в храм, райське святилище, про образи, які його надихають та про технології, які роблять можливим втілення нестандартних ідей у життя. Після дружнього спілкування художник розкриє ще одну неочікувану сторону свого таланту, а саме постане перед публікою в амплуа музиканта. Вхід: 100,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення.

/08 БЕРЕЗНЯ, 18:00/ ЛЕКЦІЯ ГОРБАЧОВА: ШЕВЧЕНКО, ЯКОГО НЕ ЗНАЄМО І ЗНАТИ НЕ БАЖАЄМО

Програма заходів складається з 2х частин: лекції Дмитра Горбачова "Шевченко, якого не знаємо і знати не бажаємо" та перегляд документального фільму "Незнаний Шевченко. Аристократ духу" (Дмитро Горбачов, Олена Соломарська). Вхід: 200,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення.

/15 БЕРЕЗНЯ, 18:30/ ЛЕКЦІЯ ОЛЕСІ АВРАМЕНКО "МЕТАФІЗИКА ЧИСТОГО КОЛЬОРУ АНАТОЛІЯ КРИВОЛАПА"

Основою лекції є текст монографії Олесі Авраменко "Метафізика чистого кольору Анатолія Криволапа" та особисті історії багаторічної творчої співпраці авторки з художником.

Лекція, присвячена творчості Анатолія Криволапа, – це можливість зрозуміти еволюцію творчого методу визнаного в усьому світі художника, зокрема, — рух від споглядального пейзажу через абстракцію та емоційний пейзаж до пейзажу медитативного.

А також Ви дізнаєтеся про новий великий проект художника – розпис церкви в селі Липівка.

Вхід: 200,00 гривень. Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення.

/22 БЕРЕЗНЯ, 19:00/ ARTISTTALK З ВІКТОРОМ СИДОРЕНКО

Віктор Сидоренко у дружній атмосфері біля каміну розповість про свою творчість, про шлях від реалізму до неоавангардизму, про центальні ідеї своїх проектів – Час, Пам'ять та Історію. У сферу творчих інтересів художника входять специфічні реалії нашого часу — проблеми пам'яті, спадщина посттоталітарних рудиментів, питання ідентифікації особистості в сучасному світі що все більше ускладнюється, перспективи людини в новій глобалізаційній моделі життєустрою. Крім того, дослідницька спрямованість його творчості також стосується і минулого, але з підкреслено деідеологізованим ставленням до культурної спадщини, з використанням можливостей арсеналу нових медіа. Вхід: 100,00 гривень.Студентам та пенсіонерам знижка 50% при наявності посвідчення.

ART DAY запрошує Вас до захоплюючої подорожі у світ українського мистецтва з гідом-мистецтвознавцем. Ви відчуєте справжню естетичну насолоду від спілкування зі своїми близькими в особливому місці за приємною для Вас ціною. Ми сподіваємося, що Вам захочеться неодмінно повернутися. 05.03, 12.03, 19.03, 26.03 Art Ukraine Gallery пропонує наступні екскурсії:

о 13:00 - англомовна екскурсія о 13:30 - російськомовна екскурсія о 14:30 - франкомовна екскурсіяо 15:30 - україномовна екскурсія

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Експозиція відкрита для перегляду у будні з 10:00 до 20:00, у вихідні дні з 11:00 до 19:00, до 26 березня. Вартість екскурсії:100 грн.

Вартість квитка: 50 грн. Пільговий30 грн.для дітей, пенсіонерів та студентів (за наявності посвідчень).Просимо звернути увагу, що лекцій заходи мають індивідуальний вхідний квиток

Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) для: дітей до 16 років, інвалідів 1,2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО, УБД, члени родин загиблого ветерана війни (у т.ч. Небесна Сотня), працівників музеїв та Спілки художників України.

Комментарии