Поиск

Турецькі фармацевти незадоволені якістю цілющих трав, що продаються на ринках

Турецькі фармацевти склали колективну скаргу на магазини цілющих трав (турецькою aktars), яку продемонстрували на засіданні парламентської комісії

Про це повідомляє турецька газета Hurriyet.
"Сервіс в магазинах трав не витримує критики", - заявили вчені. За їхніми словами, через це ставиться під загрозу здоров'я покупців.
"Наприклад, вони продають вам чай з ехінацеї, - зазначив професор Іффет Чанкая з університету Хаджетеппе в Анкарі. - Але ніхто не попереджає, що якщо ви вживаєте ехінацею більше шести-восьми тижнів, вона отруює печінку, а в разі більш тривалого користування може привести до відмови цього життєво важливого органу".

Професор Екрем Сезік із стамбульського університету Йедітепе заявив, що продавці в магазинах трав "поводяться, як ніби вони лікарі, продаючи все підряд, а держава за цим ніяк не стежить".

Також вчені скаржаться, що в мішках з травами часто зустрічається грибок, який робить ці трави непридатними до використання, однак продавці не звертають увагу, стверджуючи, що "нічого страшного від грибка не буде".

Згідно з даними ВООЗ, регулювання ринку лікарських трав в Туреччині було розроблено і затверджено в 1980-х - початку 1990-х років. Згідно з ними, всі магазини повинні продавати тільки трави і препарати з них, схвалені спеціальним Комітетом по травам при МОЗ республіки, до складу комітету входять фармацевти, технологи і токсикологи. Трави, що містять отрути, такі як беладона, до вільного продажу заборонені.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Швейцарські фахівці запропонували несподівану стратегію боротьби з алергією на котів

Комментарии