Поиск

Тука заявив, що Росія продає вугілля з ОРДЛО в Європу

Через фірми-прокладки Росія продає вугілля в Європу, який незаконно видобуває на окупованих територіях Донецької в Луганській областей.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в ефірі 5 каналу .

"Наприклад, сляби, які виробляє Алчевський меткомбінат, мають свою унікальну плавку. І не можна алчевські сляби видати за інші. Так само і з вугіллям, кожне родовище має свої певні відмінності за хімічним складом. Але справа в тому, що вугільний Донбаський басейн розташований на кордоні двох держав і деякі шахти, розташовані в Ростовській області, фактично мають тотожний хімічний склад. Тому потрібно радитися з Міністерством енергетики, чи зможемо ми шляхом здійснення хімічних аналізів довести те саме місце походження цього вугілля", - пояснив Тука.

За його словами, для цього потрібно дивитися документи, за якими цей кут реалізується

"Якщо, наприклад, це вугілля реалізується за документами Кузнецького вугільного басейну, то це дуже легко можна буде досліджувати. Якщо будуть видавати за шахти в Ростові - це вже буде складніше, але я не думаю, що це неможливо", - додав Тука.

Як повідомляв Соцпортал, у "ДНР" запевняють, що впіймали "українських диверсантів".

Комментарии