Поиск

Троянський кінь німців: чим небезпечна ініціатива щодо Донбасу

Без консультацій з Україною, депутати Вільної демпартії Німеччини запропонували вирішення проблем Донбасу. Небезпека пропозиції в тому, що Крим "виводиться за рамки".

Німеччина

Вільна демпартична партія Німеччини набрала на виборах 2017 року в Бундестаг 10,7% голосів та 80 місць у Бундестазі.

Документ під назвою "Миру на Україні потрібен новий імпульс" містить 12 пунктів. Зокрема, пропонується розробити додатковий план дій щодо реалізації "Мінських угод" з обов’язковими термінами виконання і "конкретними наслідками в разі іх недотримання".

При цьому наголошується, що "і Росія, і Україна мають виконати свої зобов’язання". Пропонується також залучити якусь "місію ООН" або "додаткові сили цивільної поліції", які діятимуть у співпраці з українськими силами безпеки".

Важливо, що вільні демократи пропонують розробити мирний план, який передбачає розпуск так званих "урядів ДНР і ЛНР", а управління регіонами передати цивільній перехідній адміністрації під керівництвом ООН. На думку німецьких депутатів, нинішня присутність Німеччини в РБ ООН і обрання Володимира Зеленського президентом України створюють передумови для "надання нового імпульсу мирним переговорам".

Російські ЗМІ подали цю новину як спробу німецьких політиків збільшити тиск на Росію.

Зазначається, що ініціатори розроблення згаданого документа пов’язують його появу, зокрема, з ухваленням президентом РФ Путіним указу про спрощену процедуру видачі російських паспортів мешканцям тимчасово окупованих територій. Вони цитують заяву депутатки Бундестагу Ренати Альт з цього приводу, яка заявила, що "Німеччина має більше підтримувати Україну", а Росія "не прагне мирного вирішення конфлікту".

Важко оцінювати документ, не маючи його оригіналу і за наявності вкрай обмежених коментарів його авторів. Проте декілька аспектів у зв’язку з цією подією заслуговують на увагу.

Зокрема, щойно переобраний на свою посаду лідер вільних демократів Крістіан Лінднер відомий своєю позицією щодо Криму, яка полягає у визнанні його аннексії як факту, який на сьогодні змінити не можна. Він вважає, що питання Криму слід "виокремити" з тим, щоб "рухатись далі".

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии