Поиск

​Три поради, як шукати роботу в іншому місті

Люди тримаються за роботу, а компанії – за фахівців. При цьому трудова міграція, як всередині країни, так і за кордон, не є чимось новим. А переїзд заради роботи – це непростий, але цінний досвід. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували кілька порад, які допоможуть в процесі пошуку нової роботи у іншому місті.

Резюме, контакти: що потрібно зробити заздалегідь

У кожного міста і кожної професії є свої особливості. У великих містах конкуренція вище, ніж у районах, тому простіше шукати роботу на місці: поки іногородній буде вирішувати питання з переїздом, роботодавець уже знайде місцевого фахівця. У деяких галузях складніше знайти віддалену роботу. Наприклад, серед юристів і бухгалтерів дуже високий конкурс на посаду. У такому випадку роботодавець розглядає тільки місцевих пошукачів. Але це не привід відмовлятися від мети.

До переїзду важливо врахувати ці особливості. Вивчивши ринок праці, поновіть резюме: додайте останній досвід роботи, конкурентну бажану зарплату, інформацію про навчання, перевірте ключові слова. Щоб зорієнтуватися, що писати у супровідному листі, перегляньте вакансії зі своєї спеціальності, зазначте затребувані навички і знання останніх версій програм.

Якщо резюме немає або його давно не оновлювали, це варто зробити якомога швидше. Підійдіть до питання максимально відповідально, але пам'ятайте, що резюме – це не переписати інформацію з трудової книжки.

Підтримуйте зв'язки з професіоналами з інших міст, нагадуйте про себе, цікавтеся вакансіями. Часто новий співробітник приходить у компанію завдяки рекомендації когось із колег. Для деяких професій зв'язки – головний інструмент роботи. Наприклад, журналіст довго напрацьовує базу контактів, щоб потім дістати будь-який коментар.

Правильні вакансії і рекомендації: де шукати роботу

Крім джоб-сайтів, у різних містах є свої популярні канали розміщення вакансій: наприклад, регіональні ЗМІ. Та й нетворкінг ніхто не відміняв.

Якщо ви фахівець вузького профілю, виберіть компанії або підприємства, куди могли б влаштуватися. Контакти відділу кадрів або HR-підрозділів, як правило, є на сайтах. Може також бути окрема вкладка – вакансії. Надішліть резюме і зазначте, що готові до переїзду: цінному співробітникові роботодавці часто допомагають з релокацією.

Допоможіть керівникові зважитися

У роботодавців багато страхів, пов'язаних з приїжджим співробітником. Він може не порозумітися з колективом або йому не сподобається місто, виникнуть несподівані труднощі на роботі. Керівник розраховує на тривалі трудові відносини. Він боїться, що ви раптом зберетеся і поїдете додому, якщо щось піде не так. Щоб зняти занепокоєння, пообіцяйте не робити цього раптово.

Комментарии