Поиск

Травмований будівельник замість 60 тисяч отримав у 20 разів меншу компенсацію

Будівельник Сергій Потопальський наприкінці 2014 року отримав тяжку травму – каток переїхав йому ногу. Тепер пересуватись він може переважно завдяки велосипеду. Чоловік працював у ПАТ «Київпідземшляхбуд», тож мав право на компенсацію. Однак антикризові заходи уряду, які, до того ж, суперечать Конституції, фактично позбавили його цієї можливості.

Про свою проблему травмований робітник розповів, звернувшись до активістів «Соціального руху».

Так, з 1 січня 2015 року набув чинності урядовий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», відповідно до якого низка соціальних виплат була зменшена.Політики пояснювали це тим, що у разі настання фінансових труднощів держави розмір допомог може бути зменшено.

Незважаючи на те, що виробнича травма сталась до прийняття даного закону, висновок Медико-соціальної експертної комісії було отримано вже в 2015 році. І саме на ньому грунтувалось подальше рішення Фонду соціального страхування від нещасних випадків, який і зменшив майже в 20 разів суму компенсації.

Замість 60 тис.грн аж 3,6 тис.грн (!!). До честі Сергія, він не розчарувався і звернувся в усі органи влади й політичні фракції, які тільки знав. Майже всі вони заявили, що lex dura lex, а держава може зменшити соцвиплати, якщо обмаль фінансових можливостей. А чи не потрібно у такому разі залучити фін.можливості олігархів? Питання риторичне. Зараз Сергій знов працює на важкій роботі та рухається вперед, добиваючтсь справедливості. Дуже розраховує на ЗМІ, котрі проілюструють цей неоліберальний маразм, - зазначає активіст Соціального руху, юрист Віталій Дудін.

Раніше «Соціальний рух» гостро розкритикував даний закон за його антиконституційність, оскільки відповідно до Основного Закону, нові положення не повинні зменшувати права, та перекладання відповідальності за результати діяльності уряду на громадян. Втім, активісти навіть передбачити не могли, наскільки кардинально зменшаться суми для тих, хто їх потребує. Як показав випадок Сергія Потопальського, їх скорочення може досягати десятків разів. Законопроект №1573 було розроблено за участі міністра соцполітики Людмили Денісової, яка зараз є омбудсменом (відтак, навряд чи вона допоможе робітнику). Ухвалено його було у бюджетну ніч на 28 грудня 2014 року фактичного без будь-якого обговорення. Документ, серед іншого, зменшував розмір ЄСВ для роботодавців.

Несправедливим видається те, що мала місце зворотна дія закону в часі.

Нагадаємо, що позиція ФСС і раніше дивувала своєю антисоціальністю. Так, вони судяться з працівниками, травмованими на виробництві, через небажання здійснювати виплати. Зокрема, вони ставали на бік роботодавця, стверджуючи, що трудових відносин насправді не існувало.

Незважаючи на часткову втрату працездатності чоловік продовжує працювати будівельником та планує і надалі боротись за своє право на гідну компенсацію. «Соціальний рух» закликає допомогти чоловікові, поширивши інформацію та зібравши факти про подібну несправедливість.

Контакт: 063-195-41-94

Комментарии