Поиск

​Територія парку «Інтернаціональний» отримає нового хазяїна

Територія парку «Інтернаціональний», яку відібрали у забудовника, невдовзі отримає нового хазяїна.

До порядку денного засідання Київради, яке відбудеться 1 червня 2017 року, внесено клопотання «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Святошинського району м. Києва на вул. Тулузи, 6-д для утримання та благоустрою зелених насаджень, експлуатації та обслуговування територій».

Про це повідомила прес-служба Київського партосередку "Батьківщини".

«Погодження цього клопотання є першим кроком у оформленні земельної ділянки на комунальне підприємство. Тобто дозволом КП УЗН виготовити технічну документацію та юридично отримати в подальшому право постійно використовувати її як парк. Доглядати за ним, облагороджувати та унеможливити відчуження у подальшому його території», - пояснила Тетяна Меліхова.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Київрада прийняла рішення за поданням Тетяни Меліхової розірвати договір оренди із забудовником парку «Інтернаціональний». Ідеться про проект рішення «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.11.2005 року №75-6-00251, укладеного між Київрадою та ТОВ «БК «Травертин» на підставі рішення Київради від 19.07.2005 року №831/3406».

«На черзі перед захисниками парку Апеляційний суд, де забудовник прагне за будь-яку ціну повернути собі землю під забудову. Громада і Київрада спільно роблять все можливе в судах, щоб у парку не виросла 25-поверхівка. Але проблема чесності судів висить дамокловим мечем над цією справою», - наголосила депутат.

Довідково: Забудувати частину парку «Інтернаціональний» було дозволено рішенням Київради від 19.07.2005 року №831/3406. ТОВ «БК «Травертин» було передано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 0,41 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями по вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі м. Києва.

Враховуючи громадський протест проти зазначеного будівництва, 2009 року Київрадою було прийнято рішення про відміну зазначеного рішення Київради. Договір оренди із забудовником був розірваний у судовому порядку - рішенням Господарського суду м. Києва від 12.12.2011, і був залишений без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012 року.

Однак забудовник поновив реєстрацію договору оренди у 2013 році на підставі рішення Господарського суду міста Києва, а постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2013 року було визнано протиправним та скасовано рішення Київради, яким у забудовника було забрано земельну ділянку. На жодному із цих засідань судів не були присутні представники юридичної служби Київради.

Комментарии