Поиск

Виборча кампанія тільки розпочинається. А нардепи вже прогнозують майбутній склад коаліції. Показово, що найвірогідніші ідеї озвучують ті, кого в коаліції точно не буде.

Зеленський, Тимошенко, прем'єр

Наприклад, нардеп від БПП Павло Різаненко прогнозує об’єднання "Слуги народу" і "Батьківщини".

За його словами, "Слуга Народу" не буде створювати коаліцію з БПП чи Опозиційною платформою "За життя".

- Я провів декілька виборчих кампаній, в тому числі власну, по мажоритарній системі. І не буде такого представництва від "Слуги народу" саме по мажоритарній системі. На сході багато мандатів візьме "Опозиційна платформа", на заході і в центрі – колишній "помаранчевий" табір, особливо якщо вони будуть узгоджувати кандидатів. І відповідно, мій прогноз такий, що у партії Зеленського буде 175-180 мандатів, не більше 200. І йому прийдеться створювати коаліцію. З ким? Так само було заявлено, що ні в якому разі коаліція не буде створена з колишнім "Опозиційним блоком", тобто це "Опозиційна платформа", і з "Солідарністю" Порошенка, - сказав Різаненко.

Сам Зеленський спростовує можливість коаліції з "Опозиційною платформою".

Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна. Також він сказав, що не має наміру об'єднуватися з Порошенком. Соціологи прогнозують, що 5 відсотковий бар’єр подолають "Слуга народу", Опозиційна платформа "За життя", "Батьківщина" та "БПП". Перспективність інших подолати бар’єр – досить примарна.

Серед партій, які проходять у парламент коаліція "Слуги народу" та "Батьківщини" виглядає найбільш органічно. Їх ідеологічні засади цілком співпадають. Особливо, у частині народовладдя та економіки. Та за умов парламентсько-президентської республіки Президент не буде ефективним без досвідченого Прем’єра.

Політичне танго Зеленського і Тимошенко призведе до того, що недосвідчений політик не робитиме прикрих помилок. Наприклад, заява Володимира Зеленського про референдум щодо мирного договору з Москвою збурила частину людей. Є певні питання, які вимагають майстерності переговорів, а не суспільного обговорення.

Особливо, коли припинення війни на люди вважають головним завданням Президента. Молодість та новаторство Володимира Зеленського варто помножити на досвід та розрахунки Юлії Тимошенко. Тоді можна розраховувати на результативність змін. Чутки про об’єднання "Слуги народу" та "Батьківщини" стають реальністю.

В ефірі ток-шоу на "1+1" Юлія Тимошенко продемонструвала, що готова поступитись амбіціями. Вона передала Голові Адміністрації Президента Андрію Богдану пакет Указів та законопроектів, щоб знизити тарифи. Йдеться про два проекти Указів Президента. Перший зупиняє дію постанови Уряду про підвищення тарифів.

Одразу після скасування постанови люди платитимуть за газ 4.5 грн, а не 8.3 грн. Другий Указ призначає двох членів Нацкомісії НКРЕКП за квотою Президента. Саме НКРЕКП готує пропозиції Уряду щодо тарифів на газ. Також серед документів, які передала Тимошенко Богдану – законопроект, що спрямовує газ власного видобутку на потреби населення та бюджетних установ. Цей законопроект вже зареєстровано в парламенті та його підтримав профільний комітет.

Тим не менш, Тимошенко готова поступитись "лаврами" президенту. Вона готова, що Президент подасть законопроект за своїм авторством. Це першочергові рішення, які за кілька днів знизять тарифи. Їх можна і треба робити вже сьогодні. Тільки так люди відчують – справедливість відновлюється. Після створення коаліції, Уряд Тимошенко зможе реалізувати Новий Курс, підвищити соціальні виплати, пенсії та зарплати, стимулювати економіку.

Сергій Биков, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ

Комментарии