Поиск

Святиню українського православ'я можуть передати Вселенському патріархату

Андріївська церкваВселенський патріархат може отримати Андріївську церкву.

Про це повідомляє УП з посиланням на представника президента у Верховній Раді Ірину Геращенко, передає Соцпортал.

За інформацією видання, найближчим часом Петро Порошенко може зареєструвати законопроект. Згідно з ним, Андріївську церкву можуть передати у постійне користування Вселенському патріарху.

Про це Ірина Геращенко розповіла сьогодні у парламенті.

Про це вона повідомила під час погоджувальної ради парламенту у вівторок.

Мета: якомога швидше отримання Томоса. Мотивація - символічний жест.

- Днями буде зареєстровано законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському патріарху, як символічний жест того, що святий Андрій у свій час хрестив Україну. Це буде символічний жест єднання з Матір'ю-церквою, - сказала Луценко.

За її словам Порошенко вже попросив підтримати даний крок всі фракції парламенту.

Як відомо, зараз там відбуваються богослужіння Української автокефальної православної церкви.

  • Андрі́ївська це́рква — барокова церква Св. Андрія у Києві, споруджена за проектом видатного архітектора Бартеломео Растреллі.

Входить до складу Національного заповідника «Софія Київська».

  • Томос (грец. τόμος) — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою.

Шляхом надання томоса деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія. У томосі використовується урочистіший та повніший підпис, ніж в інших патріарших указах.

2018 року Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Нагадаємо, що кілька днів тому Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Комментарии