Поиск

Суд зобов’язав ГПУ відновити слідство проти Гонтаревої

Печерський районний суд міста Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України відновити слідство проти екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Про це йдеться в ухвалі суду, передає Hromadske.

-Постанову слідчого з особливо важливих справ закриття кримінального провадження скасувати, а матеріали кримінального провадження скерувати до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України для продовження досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає,

— йдеться у постанові.

У документі зазначається, що рішення про закриття кримінального провадження слідчий ГПУ ухвалив необґрунтовано.

Слідчий послався на те, що «"будь-яких об'єктивних або ж фактичних даних, які б свідчили про наявність у діях голови або інших службових осіб НБУ складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України, не встановлено, а їх одержання слідчим шляхом у ході проведення досудового розслідування вичерпано".

Суд назвав такі доводи необґрунтованими, оскільки під час слідства не досліджено всі обставини справи.Нагадаємо, у лютому 2015 року повідомлялося, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження щодо голови Національного банку Валерії Гонтаревої за ч. 2 ст. 364 ККУ про зловживання владою.

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року.

З 11 травня в.о. голови Нацбанку став перший заступник колишньої голови НБУ Яків Смолій.

Як повідомляв Соцпортал, Гонтарева подала у відставку.

Комментарии