Поиск

Суд залишив дельфінів в умовах, які їх вбивають

21 вересня, попри наявність значних порушень у діяльності Трускавецького дельфінарію, які є прямими підставами для припинення його діяльності, Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову, обґрунтовуючи своє рішення обранням неналежного способу захисту. Водночас, через відсутність центру реабілітації, спосіб захисту, що обрав позивач, на сьогодні є єдиним, який може захистити інтерес ЕПЛ, що полягає в збереженні довкілля, а також який вплине на зміну умов утримання червонокнижних та диких тварин.

Так, на початку травня 2017 року ЕПЛ звернулася із позовом до Господарського суду міста Києва із вимогою припинити господарську діяльність дельфінарію «Оскар-Трускавець» ТзОВ «Аквадельф» в частині експлуатації дельфінів афалін та морських котиків до моменту забезпечення умов утримання, що вимагаються чинним законодавством, зокрема:

1. Забезпечення басейнів та вольєрів дельфінарію природною морською водою.

2. Отримання дозволів на право займатися розведенням у напіввільних умовах чи в неволі видів тварин, які занесені до Червоної книги України, на проведення заходів із залученням тварин, на утримання диких тварин в неволі.

3. Встановлення графіку проведення культурно-масових заходів (шоу-вистав) із залученням кожної окремої тварини не більше 90 хвилин на добу.

4. Збільшення площі басейну до 350 м. кв.

Нагадаємо, що дельфінарій «Оскар-Трускавець» утримує 6 особин червонокнижних дельфінів афалін з порушенням таких вимог законодавства:

- утримання дельфінів у штучній соленій воді;

- утримання і використання червонокнижних та диких тварин без належних дозволів;

- недотримання вимог щодо розмірів басейнів для утримання дельфінів;

- понаднормове використання дельфінів у шоу-виставах та ін.

Під питанням також залишається законність походження тварин, що утримуються дельфінарієм. Окрім того, у неналежних умовах в дельфінарії утримуються також морські котики.

Відповідно до положень Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», забороняється діяльність дельфінаріїв без природної морської води. Згідно вимог згаданого Закону, утримання диких тварин в неволі можливе лише при забезпеченні умов, максимально наближення до природних. Незабезпечення належних умов утримання, згідно визначення, закріпленого у ст. 1 згаданого Закону, є жорстоким поводженням з тваринами.

Нагадаємо, що в неволі дельфіни живуть від 3 до 12 років, в природних умовах – 25. Дельфіни практично не досягають статевої зрілості. У край рідких випадках дельфіни народжуються в неволі, проте практично не зафіксовано фактів їхнього виживання ( зазвичай вони помирають до року часу). Метою віднесення дельфінів до видів тварин, занесених до Червоної книги України, є збереження та відтворення їхньої кількості як рідкісних тварин. Водночас, утримання дельфінів в неволі жодних чином не впливає на їхнє збереження та збільшення їхньої кількості.

Команда ЕПЛ продовжує працювати над захистом морських ссавців, що утримуються в неволі.

Комментарии