Поиск

Суд визнав ціни на газ завищеними та необґрунтованими

Колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва задовольнила позов лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів України.

новини Києва, ціна на газ

Йдеться про незаконне підвищення ціни на газ, передають Новини Києва. Соцпортал з посиланням на прес-службу партії.

- Своєю ухвалою суд визнав незаконною постанову Кабінету Міністрів № 315 від 27.04.2016 року про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів з моменту її ухвалення. Таким чином, основна теза Ю.Тимошенко про абсолютну реальність зменшення вдвічі ціни на газ по суті доведена юридично! - йдеться у повідомленні.

Чому це важливо?

Тому що саме таке формулювання в результативній частині ухвали суду створює юридичну базу для повернення споживачам надлишково сплачених ними коштів за газ та опалення, що стало наслідком дії цієї постанови.

- Сьогодні ми отримали перший дуже сильний результат у боротьбі за справедливі тарифи. Ми з вами виграли суд в уряду України. І маємо сьогодні рішення, яке доводить: тарифи, ціни на газ, які були встановлені постановою уряду (№ 315 від 2016 року), є необґрунтованими та встановлювались незаконно, - заявила Юлія Тимошенко.

За словами представників Юлії Тимошенко у «тарифній справі», влада майже 2 роки і 8 місяців усіляко затягувала розгляд цієї справи, подаючи безліч безглуздих клопотань: про роз’єднання і об’єднання справ, про проведення експертиз, про відвід суду. Проте уряд, який не мав повноважень підвищувати ціну на газ, так і не спромігся довести економічну обґрунтованість свого рішення.

Відтепер у правників є юридична база для оскарження всіх інших постанов про встановлення ціни на газ, які були ухвалені з такими ж ознаками.

В свою чергу, під час зустрічі зі виборцям Буковини, лідер партії "Батьківщина" і кандидат у президенти Юлія Тимошенко зазначила, що терпіти насилля над Україною залишилось всього трохи більше місяця, а потім «влада буде змінена, обрано нового президента і справедливість буде поновлена в усіх сферах життя».

Нагадаємо:

23 червня 2016 року Юлія Тимошенко подала два позови до Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконного підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення і водопостачання проти Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Комментарии