Поиск

Суд у Москві засудив колишнього українського мільярдера до 9 років колонії

Процес над Мкртчаном був закритим, оскільки в справі були документи з грифом "секретно"

Генерального директора корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Олега Мкртчана засудили в Росії до 9 років колонії суворого режиму.

Як повідомляє Інтерфакс, Московський міський суд визнав Мкртчана винним в розкраданні 85 млрд рублів у Зовнішекономбанку.

Мкртчану також присудили штраф у 900 тис. рублів і стягнули 199 млрд рублів на користь потерпілих - некомерційної організації «Фонд промислових активів».

Засідання проходило в закритому режимі, оскільки в справі були документи з грифом «секретно».

Адвокати Мкртчана готують апеляцію на вирок.

У чому його звинувачують?

Слідчий комітет РФ звинувачує Олега Мкртчана в шахрайстві в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 159 Кримінального кодексу Росії). Справа проти нього порушили 5 лютого 2018 року. У той же день його заарештували. За версією слідства, бізнесмен нібито взяв декілька кредитів у Зовнішекономбанку для розвитку підприємств, що входять в союз, однак частину грошей - більше 1 млрд рублів - вивів у підконтрольний йому офшор, витративши згодом на особисті проекти.

Хто такий Олег Мкртчан?

Олег Мкртчан - українсько-російський бізнесмен, гендиректор і співвласник «Індустріального союзу Донбасу». Це холдинг, який об'єднує гірничо-металургійні підприємства на території України, Угорщини та Польщі. Компанія заснована в 1995 році. Мкртчан володіє 49,99% акцій ІСД разом з позафракційним народним депутатом Сергієм Тарутою (голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу»). Мкртчан є одним з власників Ревякінского металургійного комбінату в Росії.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии