Поиск

Створено петицію щодо безпеки людей на лінії розмежування

На ліні розмежування необхідно збільшити кількість пунктів пропуску, обладнати їх відповідно до санітарних норм, а також відновити транспортне сполучення між Україною та непідконтрольною територією.

петиція лінія розмежування

Відповідну петицію подала Жіноча мережа задля діалогу та інклюзивного миру.

Пункти пропуску в зоні ООС щоденно перетинають тисячі людей, наражаючи своє життя і здоров’я на велику небезпеку. Ряд міжнародних організацій (Human Rights Watch, OSCE, ООН Україна, Українська Гельсінська Спілка) заявляють про часті випадки невиправдано довгого очікування на блокпостах, відсутність належних санітарно-гігієнічних й інших умов, можливість потрапити під обстріл чи натрапити на міни або снаряди під час перетину лінії розмежування, - сказано у тексті петиції.

Як вказано, необхідно враховувати інтереси і потреби цивільного населення, як з підконтрольних, так і з непідконтрольних Уряду України територій, що є запорукою довгострокового миру. Тож жіноча організація висуває у петиції наступні вимоги:

  • Збільшення кількості пунктів перетину з/на непідконтрольні уряду України території, з облаштуванням безпечних зон очікування та доступом до гуманітарних послуг: туалетів зі столиками для пеленання, можливістю помити руки, питної води, пунктів обігріву, укриття на випадок обстрілів. Організація пунктів надання невідкладної медичної допомоги на всіх КПВВ за державні кошти.
  • Відновлення двостороннього прямого залізничного і автобусного сполучення між підконтрольною та тимчасово непідконтрольною територіями України.
  • Припинення вогню обома сторонами з метою забезпечення безпеки мирних жителів. Перехід до мирного вирішення конфлікту шляхом перемовин.
  • Включення достатньої кількості представниць і представників громадських (жіночих, миротворчих, правозахисних) організацій до переговорного процесу на всіх рівнях: міжнародному, державному, місцевому. Зокрема, це передбачає участь у Мінському чи іншому миротворчому процесі, в обговореннях щодо формування державного і місцевих бюджетів тощо.

Текст вимог було передано Президенту України, учасникам Тристоронньої контактної групи та Голові Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии