Поиск

Студентки Могилянки провели акцію проти сексуального насилля

Сьогодні, 15 червня, на плацу Києво-Могилянської академії відбулась акція студентів та студенток проти насилля та сексуальних домагань у стінах закладу.

Відповідне відео опубліковано у спільноті Та Могилянка.

Як повідомлялось, вчора проведенню аналогічної акції завадили ультраправі молодики. Їх попросив про допомогу викладач вишу, якого і звинувачують в сексизмі та неприпустимій поведінці.

"На майбутнє ми хочемо, щоб адміністрація реагувала і дуже швидко. Бо йдеться про безпеку наших студентів. Ніхто не має право заходити на наш простір та вказувати нам, де ми мамо сидіти, як одягатися, виглядаю я як лезбіняка, припустимо, чи ні", - зазначила одна зі студенток.

Також в ході виступів зазначалось, що імена постраждалих від сексуальних домагань не озвучують, оскільки наразі в університеті нема процедури, яка б дозволила безпечно завити про таке.

На акції також виступили викладачі вишу, які зазначили, що, на жаль, сексуальне насильство є у всіх університетах, при чому у разі розголошення винною, як правило, роблять саму жертву:

"А ці викладачі залишаються на кафедрах, вони так само погладжують по спині дівчат,які приходять до них на пари, або пишуть в приват повідомлення. І жодним чином не розуміють, що їх так звані залицяння - це небажана увага, від якої дуже важко відмовитись в раках університету, де студентки дуже залежні від того, як їх будуть розцінювати".

Також було повідомлено про те, що ініціюються зміни до статуту Могилянки, які дозволять звільняти та відраховувати з університету за домагання.

Протягом акції студенти підписували звернення до президента з вимогою відреагувати на залякування студентів сторонніми особами та неетичну поведінку одного з викладачів.

Адміністрація у свою чергу завила про створення комісії, яка оперативно розгляне даний випадок.

Комментарии