Поиск

Столиці на третину скоротили видатки на освіту. Вчителі вийшли на протест

1 листопада під Кабінетом міністрів пройшла масова акція Профспілки працівників науки і освіти України через суттєве скорочення обсягу освітньої субвенції з державного бюджету на 2018 рік для Києва.

За даними профспілковців, передбачено в сумі 2,7 млрд грн при необхідній потребі в 3,9 млрд грн.

Тобто Кабінет Міністрів України «урізав» фінансування оплати праці столичних освітян на 1,2 млрд грн. За таких обставин існує ризик скорочення 7000 педагогів або зменшення розміру заробітної плати шляхом невиплати надбавок за престижність педагогічної праці та складність і напруженість у роботі, – йдеться в заяві освітян.

Окрім цього в переліку вимог зазначається збільшення зарплат та стипендій, встановити прожитковий мінімум не нижче його фактичного розміру, скасування передачі фінансування вишів з державного бюджету на місцеві, а також внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці» щодо виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат.

До протестувальників вийшов перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунць та запевнив, що скорочення зарплат не буде. Навпаки, очікується її підвищення в середньому на 25%.

Водночас, представники Міністерства фінансів України у переговорах зустрічі не брали. Жодних офіційних документів з інформацією щодо джерел фінансування видатків на заробітну плату освітян м. Києва в повному обсязі наразі надано не було, – зазначають профспілковці, наголошуючи, що у разі невиконання вимог почнуть колективний трудовий спір.

Як відомо, у регіонах, особливо у сільській місцевості, школи закривають масово і далеко не всі педагоги можуть розраховувати на працевлаштування за фахом. Загалом останні новації вказують на обраний владою шлях скорочення видатків та зменшення доступу до вищої освіти.

Комментарии