Пошук

Стівен Хокінг розповів про події до Великого вибуху

Британський популяризатор науки фізик Стівен Хокінг відповів на питання про те, що існувало до Великого вибуху і появи Всесвіту. Про свою точку зору Хокінг розповів в інтерв'ю зі своїм колегою Нілом де Грасс Тайсоном, пише Live Science.

Відповідь Хокінга на питання "Що було до великого вибуху" спирається на теорію, відому як " безмежну пропозицію", або Модель Хартла-Хокінга, яку відомі фізики Джеймс Хартл і Стівен Хокінг запропонували кілька десятиліть тому.

Щоб краще зрозуміти цю теорію, Хокінг пропонує "перемотати назад" розвиток Всесвіту.

-Оскільки ви рухаєтеся назад в часі, для вас Всесвіт стискається. Перемотайте досить далеко (близько 13,8 мільярдів років), і весь Всесвіт стиснеться до розміру одного атома, - сказав Хокінг.

Ця субатомна куля відома як сингулярність (не слід плутати з технологічною сингулярністю, протягом якої штучний інтелект наздожене людей). Усередині цього надзвичайно маленької, масивної, щільної плями тепла і енергії закони фізики і часу, як ми їх знаємо, перестають функціонувати.

-Події до Великого вибуху просто не визначені, тому що неможливо виміряти, що сталося. Оскільки події перед Великим вибухом не мають наглядових наслідків, можна вирізати їх з теорії і сказати, що час почався з Великого вибуху, - заявив Хокінг.

За теорією Хокінга, це означає, що Всесвіт буквально не існував до Великого вибуху.

Як повідомляв Соцпортал, чотири найбільші наукові досягнення незалежної України.

Комментарии