Поиск

Стало відомо, скільки років знадобиться, щоб розмінувати Донбас

За інформацією ООН, загальна площа замінованих територій на Донбасі становить 7 тисяч квадратних метрів.

Аби розмінувати зазначену територію Донбасу знадобиться 20 років, передає 24tv.ua.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив засновник "розмінувальної" компанії "Трансімпекс" Володимир Петраченков, передає

У світі існує певний стандарт: рік війни – це десять років розмінування. Тож можна уявити, що Україні потрібно буде 20 років для гуманітарного розмінування на територіях, де велися активні бойові дії,– повідомив Петраченков.

За його словами, мінування на непідкотрольних територіях відбувалося хаотично, а також там існують "прострочені" реактивні снаряди, протитанкові міни, протипіхотні, боєприпаси ствольної та реактивної артилерії.

- Мінування там відбувалося швидше за все хаотично, особливо в районах блокпостів, є багато саморобних пристроїв. Мінують там усе. І об'єкти інфраструктури, мінують грунти, навіть місцевість житлової забудови. Тому, на мій погляд, розмінування має відбуватися шляхом створення незалежного органу, шляхом залучення компаній, які займаються гуманітарним розмінуванням, – додав він.

На думку експерта, оперативне розмінування Донбасу має знаходитись в компетенції Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій, в той час як профільні компанії мають виконувати гуманітарне розмінування вже за рахунок коштів донорів.

Раніше, як передавав Соцпортал, з'явилася гіпотеза про те, що окупований Донбас та його українські жителі Росію не цікавлять.

Комментарии