Поиск

Стало відомо, що знищило Шумерську цивілізацію

До останнього часу науковці розходилися у думках, що саме знищило могутню Шумерську цивілізацію.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Вчені Оксфордського університету виявили причину зникнення однієї з найдавніших світових цивілізацій — шумерів. Аккадську імперію (першу єдину шумерську державу) утворив завойовник Саргон Великий. Цивілізація раптово припинила своє існування 4200 років тому

У фахівців було кілька версій події: одні вважали, що причиною зникнення стала знать міст-держав Месопотамії, яка була незадоволена централізацією влади. Інші припускали, що виною була навала кочівників. Тільки зараз з’явилися свідчення того, що ситуація зі зникненням шумерів пов’язана з кліматом.

- Ми давно підозрювали, що в цей час відбулося кліматична катастрофа, яка одночасно погубила не тільки шумерів, але і древньоіндійську і єгипетську цивілізації, — уточнила Стейсі Керолін з Оксфордського університету.

Кліматологи вивчили сформовані за останні п’ять тисяч років сталактити в печері Голота-і-Зард на півночі Ірану і припустили, що посухи і пилові бурі позбавили шумерів всіх запасів води. Близько 4,26 тисячі років тому сталактити різко сповільнилися в зростанні — це говорить про раптове зменшенні рівня опадів. Посуха тривала понад 300 років. До того ж, хімічний склад утворень указує на часті пилові бурі в тому районі.

Вчені також досі вивчають походження шумерів і родинні зв’язки їх мови — це питання є великою історичною проблемою.

Нагадаємо, на аукціоні книгу Коперника продали майже 2,5 мільйони.

Комментарии