Поиск

Стало відомо, що допомагає тваринам передбачати погоду

Одним із способів передбачати погоду для тварин є вуса-вібриси. До такого цікавого висновку дійшли вчені, провівши експерименти на мишах.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Американські біологи вирішили перевірити цю теорію, провівши експеримент на щурах. Гризунів випускали на стіл, по краях якого перебували вентилятори. Щурам треба було визначити, звідки дме вітер, коли якийсь із них включався у випадковому порядку. Якщо вибір був правильним, то в дірці поруч з вентилятором їх чекало частування. Тварини успішно впоралися з цим завданням, після чого обстригли вібриси, щоб простежити, як зміниться результат. Позбавлені вусів щури все ще орієнтувалися на вітру в пошуках їжі, проте число помилок зросла на 20 %.

На думку Меттью Граффа, одного з авторів дослідження, це доводить, що щури намагалися вловити вітер навіть пошкодженими вібриси, воліючи їх іншим, здоровим органам дотику. Механізм роботи вусів-вібрасів полягає у тиску на рецептори у момент згинання. Як показав експеримент, ці відчуття дійсно використовуються щурами для отримання інформації про повітряні коливання і їх джерела. Звичайно, цей спосіб дізнатися про погодні параметри не єдиний, але вчені прийшли до висновку, що для щурів та інших тварин він є ключовим і, ймовірно, саме вібриси лежать в основі синоптичних талантів тварин, їх вміння уникати негативні погодні явища і знаходити їжу.

Стало відомо, що допомагає тваринам передбачати погоду

Нагадаємо, розкрито походження загадкової цивілізації Америки.

Комментарии