Поиск

Стало відомо, що допомагає деяким метеликам краще чути

В одного з видів метеликів, поширеного у Північній Америці, біологи виявили потовщення у жилках передніх крил. Однак, певний час не могли пояснити х необхідність. У ході дослідів з’ясувалося, що ці потовщення допомагають комахам краще сприймати звуки певного діапазону.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

В процесі еволюції у комах з’явилися найрізноманітніші органи слуху. Зокрема, у багатьох метеликів є крихітні вуха — порожнини в основі передніх крил, що звичайно закриті мембраною. Проте вчені не знали, що ці тварини можуть чути ще краще.

що допомагає деяким метеликам краще чути

В рамках нової роботи вчені відібрали 30 особин поширеного в Північній Америці метелика Cercyonis pegala. У жилок на їх передніх крилах є незвичайні потовщення, однак для чого вони потрібні метеликам, вчені до дослідження не знали. У рамках експериментів метеликам програвали досить низькі для комах звуки з частотою менш як 5 кілогерців. Біологи спостерігали за вібраціями вушних мембран у відповідь на звук в нормальному стані і при нанесенні невеликих розрізів на потовщені прожилки. Виявилося, що при такому пошкодженні метелики починають гірше чути, особливо в діапазоні від 750 до 5000 герців.

Також біологи змогли підтвердити, що потовщені прожилки безпосередньо з’єднані з вухами. Автори вважають, що така адаптація дозволяє комахам сприймати більше звуків, у тому числі тих, що вказують на присутність хижаків.

Поки що вчені не до кінця розібралися в тому, як саме жилки метеликам допомагають краще сприймати звуки. Вони припускають, що жилки працюють подібно насосам і створюють у вушних порожнинах підвищений тиск повітря, яке збільшує чутливість до зміни висоти звуку.

Нагадаємо, науковці розповіли, коли в Україні може статися землетрус.

Комментарии