Поиск

Стало відомо про що йдеться у стародавньому єгипетському папірусі

На думку деяких дослідників, так званий, Каїрський календар є описом спостережень за зіркою Алгол.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Мова йде про стародавній папірус, який багато років вважався календарем щасливих і нещасливих днів. Він датується 1244-1763 рр. до н. е. Календар дає прогнози на кожен день єгипетського року. Однак ще у 2012 році астрономи з Університету Хельсінкі (Фінляндія) звернули увагу на те, що в календарі також міститься інформація про астрономічні спостереження. Зокрема, описується поведінка незвичайної потрійної системи Алгол.

стародавній єгипетський папірус

Видима із Землі зірка є мерехтливою: з плином часу стає то яскравіше, то тьмяніше. Європейські астрономи помітили це в 1667 році. Лише у 1881 році була відкрита друга зірка цієї системи, а відомості про третю з’явилися порівняно недавно. Нове дослідження показало, що стародавні єгиптяни точно описали феномен Алгол за 3000 років до офіційного відкриття цієї зірки. Вони використовували міфи про богів Гора та Сеті. У дослідженні представлено десять аргументів, які доводять, що невідомі автори записували точні дані про Алгол в Каїрський календар.

- Відкриття змінної яскравості Алгол повинно було бути датована на тисячі років раніше, ніж вважалося дотепер. Ця зірка була частиною стародавньої єгипетської міфології як форма шанування бога Гора, - говорить співавтор дослідження Себастьян Порседду з Університету Хельсінкі.

Нагадаємо, японські вчені хочуть розмістити космічний центр над кратером.

Комментарии