Поиск

Стало відомо, коли Україна почне переробляти сміття

Багато країн світу вживають заходів, аби зменшити кількість сміття на своїй території.

- До них може долучитися й Україна — в нас розробили Національну стратегію управління відходами до 2030 року. До цього терміну 70% ТПВ мають перероблятися чи повторно використовуватися, - пише tokar.ua, передає Соцпортал.

А що маємо на сьогодні? За словами Геннадія Зубко, міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, зараз ми спалюємо 2,7% ТПВ (у країнах ЄС — 26%), переробляємо 3,2% ТПВ (проти 43% у ЄС), закопуємо 90% ТПВ, тоді як в ЄС лише 31%.

- Наприклад, лише 12-14% відходів упаковки йде на переробку, а решта закопується, хоча насправді це якісна і коштовна сировина. У Національній стратегії управління відходами, яку Мінприроди розробило спільно з міжнародними партнерами, ми закладаємо до 2030 року 65% переробки упаковки, та 70% переробки чи повторного використання ТПВ загалом, — зазначив Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів.

Щоб сталося, як гадалося, можновладці хочуть ухвалити рамкове законодавство, в яке буде імплементовано сім Директив ЄС. Також мова йде про розбудову та модернізацію інфраструктури управління відходами. Та багато буде залежати від ініціативи на місцях.

- Місцевим органам влади та самоврядування не треба чекати ухвалення законодавства, а вже зараз рухатися паралельно. Це стосується залучення інвестицій, вивчення передових технологій, створення регіональних центрів, — каже пан Зубко.

Наразі вже підписані міжмуніципальні декларації між об’єднаними територіальними громадами, які займатимуться переробкою та утилізацією відходів на визначених полігонах.

Раніше стало відомо скільки космічного сміття на орбіті Землі.

Комментарии