Поиск

Стало відомо, яким чином гриби можуть виробляти електроенергію

На допомогу у цьому їм прийшли ціанобактерії.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Дослідники вже давно цікавилися ціанобактеріями, крихітними організмами, які природним чином трансформують світло в електрику. Проблема була в тому, що на штучних поверхнях ціанобактерії дуже швидко вмирають, і нічого з електрикою, яку вони виробляють, зробити не можна

Вчені з Технологічного інституту імені Стівенса знайшли кращу поверхню для бактерій, створивши зі звичайних грибів і наноматеріалів, створених на 3D-принтері, біонічні гриби. Спочатку вони використовували 3D-принтер, на якому надрукували електронні чорнило з графеновими нанополосками, їх нанесли на капелюшки звичайних печериць гіллястим візерунком, після чого надрукували бочорнила з ціанобактеріями, і на ті ж капелюшки ними завдали вже спіральний візерунок.

Потім гриби освітлили, щоб активувати в ціанобактеріях фотосинтез. Там, де стикалися два види чорнила, нанополоси графена збирали струм, вироблений ціанобактеріями. Вчені з’ясували, що на такому субстраті ціанобактерії жили на кілька днів довше, ніж на контрольних матеріалах, тобто на кремнієвих грибах і грибах, убитих дослідниками за допомогою оцту.

Звичайно, енергія, вироблена такими біонічними грибами, була мінімальною, але дослідники вважають, що гриби в принципі є рішенням для подібних систем, і вся справа лише в подальших дослідженнях і вдосконалення.

Нагадаємо, стало відомо, чому зникнуть мухи цеце.

Комментарии