Поиск

Стало відомо, які товари в Україні подорожчають

На думку експертів, ціни на овочі, молоко, м’ясо, фрукти та інші сирі продукти, в цілому, будуть зростати повільніше, ніж на інші групи товарів.

Стало відомо, які товари в Україні подорожчають

Про це повідомляє Народна правда з посиланням на НБУ, передає Соцпортал.

До радості споживачів, ціни на сирі продовольчі товари, тобто на ті, які не потребують особливої обробки (овочі та фрукти, молоко і м’ясо і т. д.) будуть зростати повільніше всього. Вже зараз ця група товарів у цілому дорожчає повільніше, ніж інші групи товарів і послуг.

Прогнозується, що після збору нового врожаю зростання цін сповільниться, і до кінця 2019-го річна інфляція за сирим продтоварів складе всього 3,6%. У наступному році ця група товарів подорожчає лише на 3,1% (у січні передбачалося, що буде 3%), за підсумками 2021-го – на 3% (цей прогноз не змінився).

Причиною достатнього повільного подорожчання сирих товарів в НБУ називають очікуване збільшення пропозиції на внутрішньому ринку, включаючи імпортовані продукти.

Повільне подорожчання сирих продуктів буде стримувати зростання цін на продовольчі товари з високим ступенем обробки, які, зокрема, визначають рівень базової інфляції, або індекс споживчих цін (поряд із промисловими товарами і послугами, крім адміністративно регульованих).

Тому базова інфляція буде уповільнюватися. Якщо на початок 2019 року вона становила 8,7% (у річному вимірі), то в першому кварталі 2019-го вона знизилася до 7,6%, хоча очікувалося 7,9%.

А до кінця року знизиться до 5%, вважають в НБУ (таким був прогноз і на початку року). У наступні два роки, як очікується, базова інфляція сповільниться до 3,7% і буде зберігатися на такому рівні.

Більш активне зниження базової інфляції, ніж очікувалося, в НБУ пов’язують, зокрема, з зміцненням гривні і з подешевлением палива, ціна на яке чинить помітний вплив практично на всі групи товарів.

За минулий рік серйозний внесок у базову інфляцію зробили хліб і хлібопродукти, які за рік подорожчали на 20%. Причиною стало підвищення цін на борошно, деякий дефіцит якісної сировини і подорожчання енергоносіїв, відзначають у Нацбанку.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии