Поиск

Стало відомо, як боротися з аномальною спекою

У нагоді стане спеціальна плівка на вікна.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на 24 канал.

Дослідники із Массачусетського технологічного інституту винайшли новий тип віконного покриття для відбиття тепла. За даними науковців, близько 6% електроенергії, яка виробляється в США, використовується на роботу кондиціонерів, проте є альтернативний спосіб боротися із спекою.

Розроблена плівка залишається прозорою при температурі навколишнього середовища до 32 градусів. Але з ростом температури вона стає все більш і більш матовою. Як результат, покриття відображає до 70% тепла від сонця, зменшуючи температуру всередині приміщення і знижуючи навантаження на кондиціонер.

Для досягнення максимального ефекту блокування тепла дослідники впровадили в стандартний поліматеріал мініатюрні наповнені водою сфери. При температурі вище 29,4 градуса сфери починають стискатися, видавлюючи рідину і перетворюючись в зв'язку волокон поліматеріала. Це надає склу матовий зовнішній вигляд, блокує тепло і в той же час пропускає достатню кількість світла.

Відзначимо, що подібні плівки існували і раніше, але вони погано блокували тепло. А з новою розробкою температуру в кімнаті можна буде знизити від 39 градусів до 34 градусів. Навіть таке, здавалося б, незначне зниження температури дозволяє сильно зменшити споживання електроенергії.

Стало відомо, як боротися з аномальною спекою

Нагадаємо, в Южной Америке нашли братскую могилу индейцев.

Комментарии