Поиск

Стало відомо, чому зникнуть мухи цеце

Вчені встановили закономірність, що поступове глобальне потепління призводить до зменшення популяції цієї небезпечної мухи.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

За даними фахівців зімбабвійського національного парку «Мана пулс», за останні 27 років було зафіксовано зростання середньорічної температури на 1°С, а найжаркішому місяці року – листопаді – на 2°С. Одночасно спостерігався і інший процес: якщо в 1990 році на кожну тварину можна було знайти понад 50 мух цеце, то в 2017 році – всього одну.

Муха цеце – це кровососна комаха. При укусі вона передає людині так звану сонну хворобу, а тваринам – африканський трипаносомоз, що для домашньої худоби означає неминучу смерть. З одного боку, через мухи цеце життя людини в тропічній Африці постійно піддавалося небезпеці, що і позначилося на чисельності населення, а утримання корів і коней, за винятком диких тварин, було проблематично. Але з іншого, – завдяки цьому в Екваторіальній Африці змогли зберегтися ще незаймані людиною райони проживання великих диких звірів.

Якщо помічена дослідниками тенденція скорочення чисельності мух цеце збережеться і в майбутньому, то це може означати докорінні зміни в життя майже половини країн Африки. А ось як це відіб’ється на дикій природі, – поки оцінити неможливо.

Нагадаємо, стало відомо, яка речовина небезпечна дляч джмелів.

Комментарии