Поиск

Стало відомо, чому людям подобається грати у Тетріс

“Тетріс” змушує гравців відключитися від зовнішнього світу, що допомагає їм розслабитися і забути про поточні тривоги і життєві проблеми. До такого висновку прийшли американські дослідники, що опублікували статтю в журналі Emotion.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Діалоги.

Гра “Тетріс”, була створена радянським програмістом Олексієм Пажитновим в 1984 році, в якості своєрідного “відволікання” від його основної роботи – розробки систем штучного інтелекту і розпізнавання мови.

Кейт Суїні з університету Каліфорнії в Ріверсайді т її колеги розкрили один із секретів успіху дітища Пажитнова, простеживши за тим, як гра в “Тетріс” впливала на настрій і успішність трьох сотень студентів з юридичного факультету її університету, які погодилися взяти участь в експерименті.

Під час цих дослідів, вчені запрошували студентів в свою лабораторію і пропонували їм заповнити анкету, а також сфотографуватися для оцінки їх фізичної привабливості. Після цього вони виводили їх у коридор і просили почекати результатів приблизно десять хвилин, при цьому запропонувавши їм зіграти в “Тетріс”.

Гаджет, на який була встановлена ця гра, був налаштований таким чином, що вчені могли таємно змінювати складність гри, роблячи його або легким, або простим, або ж змушуючи програму пристосовуватися до швидкості реакції студента.

Спостерігаючи за поведінкою студентів під час цього “очікування” і опитуючи їх після завершення дослідів, вчені намагалися зрозуміти, чи впливала гра на їх настрій і чи допомагала вона їм позбутися від переживань і хвилювань.

Як виявилося, це відбувалося в тих випадках, коли студентам вдавалося увійти в “стан потоку”, в якому вони повністю фокусувалися на грі і ігнорували події в навколишньому світі. Подібного переходу, як виявили вчені, можна домогтися, якщо “Тетріс” адаптувався до швидкості мислення та реакції студентів.

Нагадаємо, чоловіки болісніше реагують на невдачі в фінансових питаннях, аніж жінки.

Комментарии