Поиск

Стало відомо, чому конопля володіє психотропними властивостями

На думку деяких науковців вся справа у вірусі, який зумів вбудувати у гени коноплі та зумів викликати властивості, які були коноплі не притаманні.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Голос українською.

Стало відомо, чому конопля володіє психотропними властивостями

Вчені прийшли до висновку, що конопля зобов’язана своїми психоактивними властивостями древньому вірусу. Саме від нього рослина отримало гені, здатні кодувати білки для подальшого синтезу канабіноїдів.

Варіацій цих речовин у рослині конопель безліч. Деякі з них стимулюють апетит, інші є знеболювальними або протиблювотними ліками. На особливому місці стоїть психоактивну дію.

У той час у коноплях є і каннабіноїд, без психоактивної дії. Однак він не здатний знижувати випробовувану людиною тривогу або страх.

До висновку про вплив на коноплю стародавнього вірусу прийшли канадські і американські фахівці. Отримання «чорнового» варіанту геному конопель вдалося ще сім років тому. Однак лише зараз стало можливим локалізувати окремі гені на ДНК і виявити некодовані ділянки. Саме завдяки цьому і був знайдений ген, який раніше не був відомий.

Потрапляють в геном віруси, як правило, залишаються недіючими. У той ж час, трапляється, що вони стають активатором появи нових властивостей і їх носій використовує це для власних завдань.

Нагадаємо, стало відомо, що чума до Європи прийшла із Західного Уралу.

Комментарии