Поиск

Спрощене отримання українського паспорту, - що це означає

Володимир Зеленський спростив отримання українського паспорту росіянами. Телеграм-канал "Блог юриста" розібрався, що це означає.

Спрощене отримання українського паспорту, - що це означає

Президент підписав указ , спрямований на спрощення отримання громадянства України іноземцями, які захищали країну, та росіянами, яких на батьківщині переслідують через політичні переконання.

Зокрема передбачено, що такі особи мають подати декларацію про відмову від попереднього громадянства.

Указом Зеленський доручив Кабміну розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект, який має спростити набуття громадянства.

Документом звільняються від необхідності подання зобов’язання припинити іноземне громадянство особи, які є громадянами Російської Федерації і зазнають переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності та подають клопотання про набуття громадянства України.

Від такої ж необхідності цим указом звільняються особи, які проходять службу у Збройних силах України та які мають визначні заслуги перед Україною, або прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес (що брали чи беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і звертаються щодо набуття громадянства України.

Відповідно до документа, Кабінет Міністрів має внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України зазначеними категоріями осіб, а також законопроект про порядок надання притулку. Крім того, уряду надається доручення щодо проведення за участю Служби безпеки України перевірки дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства у сфері громадянства під час прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України.

Указ № 594 “Питання спрощення набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання” датований 13 серпня.

України росіянами під переслідуванням та іноземними військовими. Крім того, у тримісячний строк уряд має розробити законопроект про надання притулку.

Також президент доручив Кабінету міністрів "забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та прийняття в установленому порядку відповідних рішень".

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии