Поиск

"Спорт після діагнозу" з власного досвіду: Як скандинавська ходьба допомогає мінімізувати наслідки хіміотерапії

Як ви почали займатись скандинавською ходьбою?

В житті кожної людини бувають щасливі моменти, а бувають і не дуже. Мое життя змінилося – 29 серпня 2017 року. Того дня в сірих лікарняних стінах мені спокійно і невимушено сказали: «Дослідження виявило рак молочної залози другої стадії з метастазами в лімфовузлах».

Ці слова лунали, як грім серед ясного неба. У мне не опустилися руки – ні. Через біль і сльози, я попри все на світі хотіла швидше розпочати своє лікування. Головне зрозуміти, за що ти борешся, прийняти себе і свій діагноз та йти до переможного кінця.

- Протягом року я боролося за життя, - Яніна Прунцева.

Численні сеанси хіміотерапії, складна операція, опромінення… Як і багато інших, потрапивши в подібну ситуацію, я почала шукати всі можливі шляхи, щоб покращити якість життя і прискорити реабілітацію під час важкого лікування.

Під час лікування лікар мені порекомендував займатися спортом, але це мали бути особливі фізичні навантаження. І тоді мені на очі потрапила стаття, де йшлося про те, що в Німеченні вже досить давно використовують скандинавську ходьбу, щоб мінімізувати побічні дії хіміотерапії, а також для відновлення після лікування.

Про безкоштовні заняття зі Скандинавської ходьби для онкохворих я дізналась випадково і вирішила спробувати. Для мене це був цікавий досвід наповнений позитивними емоціями. До речі, скандинавська ходьба є ідеальним видом спорту для людей, які мають онкологію: свіже повітря та помірні фізичні навантаження на руки, спину та ноги.

Тому під час «своєї боротьби за життя», як би сильно не боліло тіло я намагалася вставати та йти займатися улюбленою справою. Легко було здатися, але хвороба змусила полюбити себе та звернути увагу на сьогодення.

- Я зрозуміла, що рух – це життя. Я почала брати участь у змаганнях, - Яніна Прунцева.

Поїхала до Харкова, щоб перейняти досвід від засновника та стати дипломованим спеціалістом. Ще під час лікування я взяла участь у Всеукраїнських змаганнях зі Скандинавської ходьби та Міжнародних змаганнях, що відбувалися в Польщі.

Почувши жадані слова: «Вітаємо з ремісією» я не зупинилася. Брала участь в численних змаганнях. Почала проводити заняття зі Скандинавської ходьби. Згодом створила свій клуб. Скандинавська ходьба під час хвороби стала для мене своєрідним викликом. Численні змагання, перемогти, заняття зі людьми, заснування власного клубу – це моя маленька перемога у великій справі.

Чому вирішили стати інструктором?

Для мене дуже важливо допомагати іншим, наприклад, з онкохворих я не беру грошей за заняття. Адже, сама знаю, яких великих фінансових вкладів вимагає лікування та на скільки цим людям важливе живе спілкування, правильні помірні фізичні навантаження.

Зі своїми групами ми ходимо по мальовничих київських місцях: Екологічна стежина, Голосіївський ліс та парк. Бачити усмішки та блиск в очах людей, які приходять на заняття - це дуже ціно. Я сама заряджаюся позитивною енергією та радістю.

Відчувши потребу в вдосконаленні техніки я пройшла навчання в Українській школі скандинавської ходьби, потім продовжила своє навчання в одного із родоначальників цього спорту Марко Кантеневи (отримала міжнародну ліцензію Коуча скандинавської ходьби) а також у відомого реабілітолога Христини Володіной.

Яким був ваш шлях від інструктора до керівника клубу?

Пройшовши професійне навчання я не тільки змогла якісно змінити своє життя, але й проводити заняття із скандинавської ходьби для інших. Згодом сформувалась спільнота однодумців - клуб скандинавської ходьби GradeUp. Члени нашого клубу не тільки беруть участь в різноманітних змаганнях зі скандинавської ходьби як в Україні так і за її межами, а й займають призові місця. Участь в змаганні - це завжди спортивне свято, можливість зустрітись з однодумцями.

Наші інструктори займаються у всіх парках столиці, виїжджають на корпоративні заходи, які компанії проводять для своїх співробітників, а також проводять індивідуальні заняття з опанування техніки скандинавської ходьби.

Для мене особисто, скандинавська ходьба була і залишається викликом, - Яніна Прунцева.

Чому навчають у клубі GradeUp?

- Ми займаємось популяризацією скандинавської ходьби, як софт - фітинесу, - Яніна Прунцева.

Софт- фітнес ( soft — fitness ) — новий напрямок у сучасній фітнес-індустрії. І на відміну від більшості нових тренувань, софт- фітнес розрахований на людей, які коли-небудь мали серйозні проблеми зі здоров’ям. Часто буває, що на групові фітнес тренування в звичайний клуб приходять люди , фізично не готові до інтенсивних занять. Крім того, ми навчаємо інструкторів скандинавської ходьби, як працювати відповідно до чинного законодавства.

Останнній напрямок - особливо цікавий. Які особливості роботи інструктором скандинавської ходьби?

Для початку необхідно зрозуміти, що ж таке підприємництво загалом. Адже якщо ви кілька разів взялися за невеликий оплачуваний підробіток – це ще не бізнес. Тоді де починаються кордони підприємництва?

Давайте звернемося до нормативних актів, зокрема до Господарського кодексу України. Там зазначено, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Ключовим у цьому визначенні можна назвати слово «систематична». Тобто, якщо ви займаєтеся роботою, яка систематично або постійно приносить вам дохід, то ви – підприємець, і повинні офіційно зареєструвати свою діяльність. Згідно практиці правозастосування, до критерію «систематичності» відносять діяльність, яка здійснювалася суб’єктом 3 (три) і більше разів протягом одного календарного року. Багато хто може заперечити, що якщо працювати «по-тихому», не привертаючи до себе увагу контролюючих органів, то цілком можна обійтися і без формальностей. Тим більше що відповідальність за підприємництво без реєстрації передбачена тільки в тому випадку, якщо факт комерційної діяльності буде доведений. Як кажуть, «не спійманий – не злодій».

Однак у цьому випадку, потрібно повністю усвідомлювати всі ризики і наслідки незареєстрованої діяльності.

Відповідальність за ведення бізнесу без набуття статусу підприємця або ж оформлення юридичної особи передбачена, в основному, в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Стаття 164 «Порушення порядку провадження господарської діяльності» передбачає адміністративну відповідальність і накладення штрафу.

Що ви можете порекомендувати тим, хто вагається, займатися скандинавською ходьбою, чи ні?

- Починати потрібно саме зараз, - Яніна Прунцева.

Не відкладайте заняття «на потім», адже ви можете отримати надзвичайну користь від занять на свіжому повітрі у колі однодумців, друзів і партнерів.

Всі новини спорту читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии