Поиск

Співголова Римського клубу розповів про нову цивілізацію

Цими вихідними СEO Club Ukraine у партнерстві із Українською асоціацією Римського клубу та проектом Бізнес 100 організовували зустріч із співголовою Римського клубу Ернстом Ульріхом фон Вайцзекером.

Співголова Римського клубу розповів про нову цивілізацію

Про це повідомляє видання Публічні люди.

- Є події, люди, яких чекаєш з особливим нетерпінням. Це ніби та невидима грань, після якої ти вже не будеш таким як раніше. Вони здатні змінити тебе, твої цінності, дати можливість глибше зрозуміти світ, в якому ти живеш – хто ми, куди йдемо і що в майбутньом, – говорить засновник і президент СEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.- І ми в Ceo Club Ukraine особливо чуйні до таких цінностей. CEO Club Ukraine – це наша територія довіри, екосистема, в якій ми намагаємося продукувати нові ідеї для країни, для світу. Ми об’єдналися для того, щоб реалізовувати особливо значущі проєкти і вважаємо, що з народженням таких от територій довіри, фактично, і повинна поставати нова країн, – продовжує президент CEO Сlub Ukraine.

Римський клуб – це теж об’єднання, теж територія довіри ста інтелектуалів світу з понад 30 країн світу, які бачать себе захисниками демократії, довгострокового мислення, навколишнього середовища і майбутніх поколінь, у яких зараз немає голосу в капіталістичних дебатах. Місія клубу – виявлення сучасних викликів для людства, залучення світової громадськості до них і пропозиція довгострокових рішень, заснованих на ретельному науковому аналізі.

Прозріння доповіді «Межі зростання», яка була видана 30 років назад, накладом у 12 млн екземплярів, виявилися настільки правдивими, що шокували еліти світу. Усі тренди, які тоді тільки вимальовувалися, зараз набули загрозливих форм. Однак людство досі не осмислило того, що воно зайшло в кризу, яка може привести до загибелі цивілізації.

Ювілейна ж доповідь до 50-річчя Римського клубу «Come On!» є абсолютно унікальним явищем і, без перебільшення, головним документом сучасності. Вона пропонує не тільки детальний аналіз того, що натворило людство, але і чіткий план роботи над помилками, щоб наша планета продовжила існувати.

Співголова Римського клубу розповів про нову цивілізацію

Ось тільки деякі тези із доповіді професора Ернста Ульріха фон Вайцзекера:

  • Наочна цифра, яка ілюструє еру домінування людини, – це підрахунок всієї маси тіл людських істот і сільськогосподарських тварин: він становить 97% від маси тіл всіх хребетних Землі! Тобто слони, кенгуру, летючі миші, щури, птахи, рептилії і амфібії разом важать не більше 3%!
  • 2018 рік був першим роком, коли у всьому світі – від Австралії до Швеції, усюди – відбувалися серйозні зміни в природних кліматичних умовах. А тепер дані вже 2019 року: в Індії в червні 25 мільйонів людей не мали доступу до чистої питної води. Вони возили її з Гімалаїв. Повені в Африці, на Багамах, в Австралії. Великі пожежі – в Америці, Канаді, Сибіру, навіть на Алясці. У Швеції у 2018 році сталося 28 величезних пожеж.
  • Проте основна загроза – це навіть не пожежі, а океани, які будуть виходити з берегів. Підняття рівня океанів може настати блискавично. Можете таке уявити?
  • Так звані сучасні промислові методи с/г, які використовують хімію, – це найгірший ворог біорозмаїття, яке панує в природі і це дуже великий ворог для клімату. Викиди метану, азоту, руйнування ґрунтів призводить до знищення цілих популяцій птахів, комах.
  • Україна є прекрасною країною для сільського господарства. Якщо ви тільки зміните свій підхід до органічного сільського господарства, а такі технології вже існують, тоді ви залишите місце для цілих ланцюгів екосистем. Це прекрасна ідея для стартапа.
  • Моя улюблена пропозиція щодо зелених податків: щорічно збільшуйте податки на викиди CO2 та розробку ще вільних ресурсів і ця схема зробить екологічну економіку та технології, які сприятимуть зменшенню викидів вуглецю в атмосферу прибутковими.
  • Маємо зрозуміти, які у нас пріоритети. Навіщо ми живемо і що ми хочемо від цього життя.
  • Цивілізація нових людей має постати, де буде цінуватися свобода, але це точно буде не свобода бути мільярдером за рахунок всіх інших.
  • Сучасним економістам кажуть – чим більша конкуренція, тим краще для світу. Ні. Це не зовсім так. Забагато конкуренції руйнуватиме світ.
  • Нова парадигма буде більш складною. І може минути понад сто років, щоб її розвинути.

Більше – у книзі Ернста Ульріх фон Вайцзекера та Андерса Війкмана «Come on!»

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии