Поиск

Швидка, рятувальники та інший спецтранспорт у Києві завжди матимуть зелене світло - проєкт

На початку наступного року в Києві планують запустити «зелену хвилю», яка забезпечить пріоритетний проїзд спецтехніки

Про це повідомляє Na Chasi.

Платформа, над якою працює компанія GlobalLogic, дозволить оптимізувати дорожній рух таким чином, щоб автомобілі швидкої, пожежний та інший спецтранспорт завжди мали зелене світло.

«Культура водіння в Києві залишає бажати кращого – частина водіїв порушують правила руху, зокрема, займають виділену смугу для громадського транспорту. Наприклад, для карет швидкої допомоги фактично немає умов для пріоритетного руху. Через це з’являться безліч проблем зі швидким та безпечним проїздом транспорту екстреної допомоги», – зазначає віце-президентка з інжинірингу GlobalLogic Юлія Дубова.

Платформа збиратиме дані з автомобілів спецтранспорту, дорожньої інфраструктури, інформацію про затори тощо. На основі цього система прокладатиме оптимальний маршрут для спецтехніки та автоматично перемикатиме світлофори таким чином, щоб забезпечити мінімальний час проїзду, не створюючи затори навколо.

«Найбільш технічно готовим до впровадження “зеленої хвилі” серед українських міст є безумовно Київ, де вже понад півтисячі світлофорів мають підключення до мобільного інтернету та можуть керуватися дистанційно», – повідомляють у GlobalLogic.

Наразі розробники створили всі необхідні компоненти хмарної системи та мобільні застосунки. Систему тестуватимуть спочатку на полігоні, потім на реальних вулицях. Проєкт не планують робити комерційним продуктом, платформу планують впроваджувати за сприяння міських адміністрацій.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі

Комментарии