Пошук

Швейцарські фахівці запропонували несподівану стратегію боротьби з алергією на котів

Нова вакцина зробить домашніх кішок менш алергенними для людини

Алергія на тварин залишається досить гострою проблемою. На жаль, досі людям, що страждають на таку алергію, залишається лише уникати контакту з пухнастими чотириногими або лікувати симптоми за допомогою антигістамінних засобів.

Однак недавно швейцарські розробники знайшли дієвий спосіб впоратися з підвищеною реакцією імунітету на кішок.

Як пояснюють автори випробувань, результати яких опубліковані в журналі The Journal of Allergy and Clinical Immunology, в переважній більшості випадків алергію на братів наших менших викликає білок Fel d 1. Він міститься в слині і на шкірі тварин.

Виходячи з цих знань, дослідники компанії HypoPet ( "гіпоалергенний вихованець") запропонували новий підхід, який здатний зробити домашнього вихованця безпечним для людини з алергією.

Цей метод принципово відрізняється від стандартної імунотерапії. Нова вакцина не буде вводиться людині і знижувати чутливість його імунітету до алергену. Навпаки, препарат розроблений для самих тварин. Він "навчить" імунну систему кішок знешкоджувати власний білок Fel d 1.

Речовина під комерційною назвою HypoCat складається з генетично модифікованого Fel d 1, "причепленого" до частинки-носія.

В ході випробувань вчені провели чотири експерименти за участю 54 молодих тварин. Крім вивчення ефективності, переносимості та безпеки речовини, фахівцям необхідно було знайти оптимальну дозу вакцини і частоту введення препарату.

Результати аналізу крові тварин показали, що під дією HypoCat у кішок збільшується вироблення антитіл до власного білку Fel d 1. Відповідно, концентрація цієї речовини в організмі тварини, в тому числі в слині, значно знижується.

На наступному етапі досліджень вчені змішали проби слини кішок зі зразками крові людей з алергією. З'ясувалося, що матеріал "пролікованих" хвостатих учасників випробувань не викликає вираженої імунної реакції в крові.

Поспішаємо заспокоїти всіх любителів тварин. У процесі досліджень вакцина не викликала серйозних або довгострокових побічних ефектів і у кішок. Оскільки білок Fel d 1, ймовірно, не виконує ніяких важливих функцій в їх організмі. Більш того, відомо, що деякі кішки мають вроджено низький рівень Fel d 1 і при цьому не мають жодних проблем зі здоров'ям.

Заплановано й подальші клінічні випробування (в цей раз за участю людей), а масове виробництво вакцини не за горами, заявляють представники фірми.

Але навіть незважаючи на це, препарат, ймовірно, з'явиться на ринку лише за декілька років.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии