Поиск

Секретар РНБО Данилюк: будуть проблеми з паливом з-за Росії

Олександр Данилюк, секретар Ради нацбезпеки і оборони України сказав, що в найближчий час можуть бути проблеми з паливом. Причиною він назвав дії Росії.

Олександр Данилюк, секретар Ради нацбезпеки і оборони України

Заборона Росією поставок дизеля, масел і нафти може створити Україні проблеми, повідомив Данилюк.

Він наголошує, що обмеження з боку Російської Федерації на поставки в Україну дизельного палива, нафти і масел, які повинні вступити в силу з червня, може створити проблеми в Україні. Про це він повідомив після наради в РНБО:

Є проблеми, які створюють нам насправді найбільший ризик: це проблема втрати транзиту газу через територію України з 1 січня 2020 року. Є проблеми, пов'язані з діями РФ щодо обмеження, які будуть впроваджені з 2 червня, і стосуватимуться обмежень щодо постачання дизеля, масел і заборони на поставки нафти.

Він зазначив, що, наприклад, близько 40% дизельного палива йде в Україну з РФ. "Це істотно, і в очікуванні цих обмежувальних заходів саме бізнес повинен був думати, як диверсифікувати поставки. І це, насправді, відбувається", - вказав він.

Секретар РНБО не виключив, що може "просто відбутися зміна постачальника" - і не буде реального обмеження поставок з РФ.

Нагадаємо, 18 квітня Росія вирішила ввести нові санкції проти України. Головним заходом стала практично повна заборона на експорт нафти і нафтопродуктів, а також вугілля. Експерти говорили, що Київ може нівелювати втрати за рахунок поставок з Білорусі.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии