Поиск

Що змінилося із запровадженням програми "муніципальна няня"

Муніципальна няня. Як вплинула нова програма на ринок праці України.

З 1 січня 2019 року в Україні розпочала роботу програма «Муніципальна няня». Згідно з цією ініціативою, батьки дітей до 3 років, які офіційно наймуть няню, можуть розраховувати на компенсацію від держави в розмірі прожиткового мінімуму на дитину до шести років.

Наразі цей мінімум складає 1626 грн. У HeadHunter проаналізували, як програма вплинула на ринок праці України та як змінилась структура вакансій та резюме за цією спеціалізацією.

Основні тенденції:

  • Протягом 2018-го і на початку 2019 року кількість пропозицій від роботодавців у профсферах «Домашній персонал» та «Наука, освіта» (в яких розміщувались вакансії для нянь) становила 2-4% від кількості всіх вакансій на hh.ua. Причому ми відзначаємо зростання амплітуди пропозицій у січні 2019 року, коли розпочала свою дію програма «Муніципальна няня».
  • Протягом 2018 року рівень конкуренції серед пошукачів, які претендували на роботу няні, складав 12,7 претендента на місце. Для порівняння: у 2017-му навантаження на одну вакансію було 8,29 особи.
  • Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з мінімальним досвідом або взагалі без нього — 45% пропозицій від загальної кількості вакансій містило таке побажання до кандидата. У 39% випадків були зацікавлені в кандидатах з досвідом від 1 до 3 років. Стаж 3-6 років був потрібен у 16% вакансій. Порівнюючи з вакансіями, розміщеними у 2017 році, можемо зробити висновок, що більшим попитом почали користуватися пошукачі-початківці. Так, у пропозиціях про роботу позаминулого року частіше фігурували кандидати з досвідом 1-3 роки (37%), а на другому місці за затребуваністю були кандидати з професійним стажем 3-6 років (33%).
  • Трохи більш демократичними стали роботодавці у питанні графіка роботи майбутніх співробітників. Згідно з аналізом бази вакансій і пропозицій про роботу для нянь у 2018 році втричі зросла кількість вакансій з гнучким графіком.

Що стосується пошукачів, то активнішими в пошуку роботи за останній рік були кандидати зі значним досвідом роботи: 50% кандидатів мають досвід роботи понад 6 років. Порівняно з 2017 роком більшу ініціативу проявляють пошукачі без досвіду: кількість резюме, розміщених ними, зросла з 12% до 25%.

У віковому розрізі і в 2018-му, і в 2017 роках найактивнішими були кандидати віком 51-60 років – ними було розміщено 29% і 31% від загальної кількості резюме відповідно. Незначно поступаються в кількості розміщених резюме кандидати віком 41-50 та 18-30 років (26% від загальної кількості резюме у 2018 році).

Нагадаємо,

Комментарии