Пошук

СБУ не займається розслідуванням продажу щоденників з картою України без Криму

У СБУ завірили, що були вжиті заходи для повернення та утилізації даної продукції

Служба безпеки України не займається розслідуванням за фактом продажу щоденників з картою України без окупованого Криму в магазинах мережі гіпермаркетів Metro в Києві. Про це мовиться у відповіді СБУ на інформаційний запит проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії».

При цьому у відомстві уточнили, що були вжиті заходи для повернення та утилізації цієї продукції.

Про те, що українська мережа гіпермаркетів Metro продає дитячі шкільні щоденники компанії «Папірус» із картою України без Криму, повідомив на початку серпня представник Центру громадського здоров’я України Володимир Бируля.

«Майже місяць тому я вперше побачив у продажу такі цікаві щоденники на полицях супермаркету. Тоді Metro повідомили, що всі щоденники вилучені з продажу. «Папірус» відписав, що й так знав про цю прикрість і затребував їх у дистриб’юторів для подальшої утилізації. Так чому ж сьогодні я знов бачив їх на тих самих полицях у продажу?» – написав він у Facebook.

Ще 14 липня у Facebook компанія «Папірус» – виробник та постачальник товару – заявила, що тираж щоденника, на якому відображена неповна територія України, вийшов через «порушення процедури перевірки дизайнів».

«Цю помилку ми виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації. На жаль, частина продукції надійшла в продаж. Ми приносимо вибачення за цю недолугу помилку. Винні у цьому будуть жорстко покарані. Позиція «Папірус» була, є і буде незмінною: Крим – це Україна», – заявили тоді у компанії.

13 серпня компанія «Папірус» опублікувала відео, де показано, як утилізують щоденники.

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Останні новини Криму читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии