Поиск

Саудівська активістка заявила про тортури у в'язниці

Від неї вимагали мовчання в обмін на звільнення

Саудівська активістка Лужан аль-Хатлул відмовилася від звільнення з в'язниці, яке їй пропонували в обмін на те, що вона буде заперечувати застосування до неї тортур під час ув'язнення. Про це розповів брат правозахисниці Валід аль-Хатлул в своєму твіттері, пише Aljazeera.

«Представники служби безпеки Саудівської Аравії відвідали мою сестру в тюрмі. Вони попросили її записати відеозвернення, в якому б вона заперечувала тортури і домагання. Це було частиною угоди для її звільнення», - написав він.

Саудівська влада ніяк не прокоментували цю інформацію.

Валід аль-Хатлул також зазначив, що спочатку його сестра підписала угоду про нерозголошення: їхня сім'я вирішила тримати в секреті угоду. Але пізніше представники служб держбезпеки знову прийшли до неї в тюрму, щоб зажадати відео. За словами Валіда, вона порвала документ і заявила, що спецслужби намагаються захистити високопоставленого політика Сауда Аль-Кахтані. Сім'я аль-Хатлул стверджує, що аль-Катані, старший радник наслідного принца Мухаммеда бен Сальмана, був присутній на деяких тортурах, погрожував згвалтувати і вбити активістку.

Як пише «Аль-Джазіра», мало хто з ув'язнених жінок в Саудівській Аравії зважилися розповісти про тортури і сексуальні домагання у в'язниці - саудівська влада рішуче заперечує звинувачення.

30-річна Лужан аль-Хатлул - одна з більш ніж десяти активісток, яких заарештували в минулому році в Саудівській Аравії за правозахисну діяльність. Зокрема, вони виступали за те, щоб жінкам дозволили водити автомобіль (у 2018 році цей дозвіл вступило в силу).

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии