Поиск

Російські спецслужби планували вбивства священників УПЦ МП

За словами голови СБУ Василя Грицака, с метою дестабілізації релігійної ситуації в Україні спецслужби РФ планували вбивства священиків УПЦ МП та акції з осквернення храмів.

Російські спецслужби планували вбивства священників УПЦ МП

Про це повідомляє Укрінформ, передає Соцпортал.

- У нас є дані, що спецслужби РФ планували фактичне осквернення 20 об’єктів. У нас є оригінал цього плану, - зазначив Грицак під час сьогоднішнього брифінгу.

За його словами, цим планом передбачалося також розсилання, у тому числі з фейкових акаунтів, електронних повідомлень нібито від імені патріотичних проукраїнських сил з погрозами фізичною розправою на адреси авторитетних церковних діячів, зокрема з Української православної церкви, єврейських релігійних установ, Греко-католицької церкви та інших.

За задумом російських спецслужб, розглядалися і питання нанесення тілесних ушкоджень, у тому числі вбивств, достатньо відомим представникам духовенства УПЦ Московського патріархату.

Грицак повідомив, що за кожну таку акцію з дестабілізації релігійної ситуації були розроблені розцінки в російських рублях.

Автором цього плану, зауважив Грицак, є громадянин України, колишній співробітник СБУ, а нині активний співробітник так званого "МГБ ДНР" Єгор Соболєв 1979 року народження. До 2014 року він працював головним спеціалістом у Донецькій області. Він був звільнений 30 грудня 2014 року через службову невідповідність. Наразі військова прокуратура розслідує проти нього справу за фактом зради.

Грицак зауважив, що він свідомо оприлюднив це прізвище, щоб Соболєв знав, що до справи про зраду долучиться ще одна справа проти нього як організатора дестабілізації релігійної ситуації в Україні.

Нагадаємо:

Комментарии