Поиск

Росія прагне зруйнувати діючі політичні союзи - думка

Російська Федерація витрачає великі ресурси, щоб дестабілізувати Україну та створити "ситуації крихкості".

Таку думку висловив міністр тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, інформує Соцпортал.

- Росія витрачає серйозні кошти на військовий компонент, однак ще більші кошти йдуть підтримку невійськових методів ведення війни. Наприклад, в РФ створене Федеральне агентство "Россотрудничество", яке має свою мережу в усьому світі, і при цьому серйозно фінансується – і досить часто не з державного бюджету Росії, - зазначив Черниш.

На його думку, "всі дії РФ сплановані, прогнозовані та реалізовуються для того, щоб послабити державу".

- Це називається "ситуація крихкості" і якщо її створити, будь-яка держава стає легкою здобиччю. Це така тонка гра, де РФ поєднує військову і невійськову силу для того щоб вплинути на державу та змусити відмовитись від цивілізаційного вибору, - додав він.

Міністр тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України наголосив, що для Росії НАТО велика загроза і що РФ прагне зруйнувати діючі політичні союзи. Також Черниш розповів про інструменти, які використовує агресор для ведення гібридної війни в інформаційному полі:

- У Росії є інформаційне домінування, особливо в країнах колишнього Радянського Союзу. Для ведення гібридної війни в інформаційному просторі РФ використовує три підсистеми. Перша – коли використовується державне телебачення чи асоційовані державою органи. Друга – коли це робить хтось нібито належний до держави, але може в будь яких час спростувати свою позицію.Третя – коли все робиться за рахунок таємних інформаційних операцій, як наприклад використання фабрики тролів. Як раз ці три механізми завжди застосовуються в комбінації, - резюмував він.

Нагадаємо, в Іспанії пройшли пікети в підтримку українських моряків.

Комментарии