Поиск

Роботодавці судяться через повноваження інспекції праці

6 вересня в Окружному адмінсуді Києва пройшло засідання про оскарження нового порядку контролю за додержанням трудового законодавства (постанова КМУ №295 від 26.04.17). Те, чого незручно вимагати представникам великого бізнесу, вимагають представники малого, вважає Соціальний рух.

За даними активістів, позов подали підприємці Сергій Доротич та Андрій Карпенко, на думку яких чинне законодавство надає забагато повноважень інспекторам праці.

Доротич та Карпенко вимагають від суду скасування постановки КМУ №295 від 26 квітня 2017 року, яка була покликана зміцнити права державних інспекцій праці та надати контрольні повноваження органам місцевого самоврядування.

Підстава їхньої вимоги – неврахування зауважень до постанови. Як вважають вони, обговорення постанов Кабміну відбулось всупереч формальній процедурі.

Засідання було перенесено на 4 жовтня через об’єднання позову з іншим схожим провадженням.

21458661_1324399877657823_1625910376_o

Активісти “Соціального руху” також були присутні на судовому засіданні.

Один із них на знак протесту проти можливого обмеження прав інспекторів праці розгорнув плакат “Перевірки = гідна праця”.

Підприємцям було сказано, що їх недалекоглядна позиція загрожує зупинити перевірки. Це означатиме, що половина працюючих надалі буде в тіні, а нещасні випадки на виробництві триватимуть.

Відзначимо, що раніше дану постанову Кабміну критикувала Федерація роботодавців України, підконтрольна Д.Фірташу. На боці позивача виступає Державна регуляторна служба, що займає украй неоліберальну позицію.

Бізнесмени не раді незапланованим перевіркам і анонімним скаргам, хоча ця практика відповідає конвенціям Міжнародної організації праці, ратифікованим в Україні.

Вільна профспілка залізничників України раніше стикалась зі спробою адміністрації КП “Київпастранс” покарати тих працівників, що нарікали на порушення умов праці.

Комментарии