Поиск

Робота за кордоном: як вберегтися від шахрайства?

Міністерство соціальної політики розпочало співпрацю з уповноваженими органами Національної поліції щодо виявлення недобросовісних посередників з працевлаштування.

робота за кордоном

Це пов'язано з тим, що численні скарги громадян надійшли останнім часом до профільного відомства. Про це Соцпорталу повідомили в УДМС України в Рівненській області.

Зокрема, люди скаржилися на суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на провадження діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, а також суб’єктів, які провадять таку діяльність без ліцензії.

Звертаємо увагу громадян України, які планують шукати роботу за кордоном та скористатися послугами відповідних українських посередників:

  • щоб надавати такі послуги суб’єкт господарювання повинен мати ліцензію, видану Міністерством соціальної політики;
  • діяльність посередника має здійснюватися виключно у офісному приміщенні;
  • в приміщенні посередника повинні бути розміщені: наказ про видачу посереднику ліцензії, витяги із законів України "Про зайнятість населення", "Про зовнішню трудову міграцію", завірена ліцензіатом інформація про види професійної діяльності, за якими пропонується працевлаштування, та інші інформаційні матеріали щодо працевлаштування за кордоном;
  • посередник повинен мати офіційний веб-сайт;
  • посередник зобов’язаний надати інформацію про майбутні умови праці, засвідчену власним підписом;
  • для працевлаштування за кордоном оформлюється трудова віза або інших документ, який надає дозвіл на працю, в залежності від країни працевлаштування (детальну інформацію про що повинен надати посередник);
  • посередник має право надавати сприяння у працевлаштуванні виключно до країн, які зазначені у документах, поданих до Мінсоцполітики (такі країни зазначені у Переліку суб’єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики);
  • посередник має право отримувати плату виключно після укладення між вами та іноземним роботодавцем трудового договору (контракту) та підписання акта наданих послуг. Наявність у посередника ліцензії та перелік країн, до яких він має право направляти для працевлаштування, ви маєте змогу перевірити на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики у розділі: ліцензування/ працевлаштування за кордоном / перелік суб’єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном або за телефонами: (044) 289-53-12, (044) 289-87-83, (044) 287-38-65.

Відсутність у суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ліцензії є порушенням законодавства і тягне за собою відповідальність. Про такі випадки слід повідомляти до підрозділів поліції. Якщо посередник порушив права, можна також звернутися до Міністерства соціальної політики України, надавши підтверджуючі документи. Також з корисною інформацією щодо працевлаштування за кордоном можна ознайомитись на офіційному сайті Міжнародної організації з міграції http://iom.org.ua (зокрема у розділі "Про нас" розміщено інформацію про надання реінтеграційної допомоги українським громадянам, які добровільно повертаються з-за кордону).

Нагадаємо, стало відомо, які автомобілі користуються попитом в українців (інфографіка).

Комментарии