Поиск

Рига введе мито для туристів: гроші будуть брати і в разі бронювання через інтернет

Рига для туристів скоро може стати дорожчою - міська дума розглядає можливість введення туристичного податку. Не виключено, що він з'явиться вже в наступного року

Новий мер Риги Олег Буров в середу, 21 серпня, підписав меморандум про співпрацю з представниками та організаціями туристичної і обслуговуючої галузі про "співпрацю в прийнятті рішень і ефективному розпорядженні фінансовими коштами для розвитку Риги як туристичного напрямку".

Про це пише видання DELFI.lv

Відповідно до одного з пунктів плану, Рига може ввести мито на туристів - за кожного з них готелю доведеться платити по одному євро на добу.

Згідно з проектом правил, розмір мита обмежений 10 євро за одного туриста: ліміт вступає в силу, якщо він проводить в Ризі більше десяти днів поспіль. За дітей віком до 12 років мито не стягуватиметься.

Самоврядування також має намір "налагодити співпрацю з платформами для резервування", які пропонують забронювати приватні апартаменти. Ризька дума хоче "забезпечити збори мита за прийняття відпочиваючих і туристів і з гостей, які заселяються в ці місця для ночівлі".

«Якщо ми дивимося на готелі 4-5 зірок, там для людей це, звичайно, не проблема. Інший момент - хостел. Там вони дивляться на дешевий нічліг, рахують кожен цент. Якщо цей податок введуть, нам, виходить, доведеться ще знизити ціну, так що це вплине на бізнес», - зазначив Роланд Погуліс, представник Liberty hotel.

Він каже, що нічого проти податку не мав би, якби місто надало план з розвитку туризму. Особливо зимового. За словами Погуліса, готельний бізнес три роки тому пережив кризу через підняття ПДВ і тільки зараз знову почав розвиватися.

Голова правління Ризького бюро з розвитку туризму - воно працює на гроші платників податків - Віта Ермоловича вважає інакше. За 10 років роботи бюро число туристів в рік зросла з 650 тисяч до 3,5 млн.

"Ми в Європейському союзі живемо, у нас дуже гарне місто, і в місто треба вкладати, в інфраструктуру, в рекламу міста. Так що це було б абсолютно нормально, якби в Ризі теж був туристичний податок ", - підкреслила Ермоловича.

Розмір туристичного податку кожне місто встановлює самостійно. У Барселоні доба обійдеться - від 45 центів до 2,25 євро, це залежить від вартості житла. В Італії податок введений в 25 містах. Доба в Мілані - 7 євро. А ось податок на відвідування Амстердама один з найвищих - від 6 до 10 євро. Місто хоче залучити більше заможних туристів.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии