Поиск

Релігійні громади звинуватили в окультизмі ковалів

На адресу мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа надійшли листи від кількох місцевих християнських спільнот, що стосуються щорічного міського «Свята ковалів». Представники релігійних громад різних конфесій запідозрили організаторів свята в окультизмі через намір викувати шестиметрову вежу з популярного циклу підліткових фентезі української письменниці Наталії Щерби.

Авторів листів обурили «відверто антихристиянські, магічні, окультні ідеї». Активісти просять міського голову або вплинути на організаторів, щоб вони змінили конструкцію, або «терміново і негайно заборонити встановлення відьомської вежі», повідомило івано-франківське видання «Репортер».

Нагадаємо, уже 15 років поспіль в Івано-Франківську на День міста проводять міжнародний фестиваль «Свято ковалів». У рамках фесту організатори щороку задають майстрам певну тему, франківські ковалі роблять основу великої скульптури, а гості кують її елементи — на власний розсуд. Потім скульптуру збирають і через рік дарують місту. Так, у Франківську вже стоять «Дерево щастя», «Великоднє сонечко» та інші композиції.

Цьогорічний, ювілейний фестиваль пройде 5-7 травня під девізом «Час на нашому боці». Композиція, що викликала реакцію з боку християнських спільнот міста, має бути створена за мотивами циклу фентезі «Часодії» письменниці Наталії Щерби. Спільною ковальською композицію має стати шестиметрова казкова вежа з трьома великими годинниками. Через рік її мають встановити на фортечній галереї «Бастіон».

«Часодії» - серія книг письменниці Наталії Щерби, написана в жанрі підліткового фентезі. У книгах йдеться про звичайну дівчинку Василину Огнєву, яка несподівано дізнається, що її рідний батько, якого вона ніколи не бачила, - впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Батько забирає дівчинку до себе, і дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри часодіїв, фей і лютів.

-Ми, громадська організація «Свято Ковалів», що проводить традиційний міжнародний фестиваль «Свято Ковалів», метою якого є виключно збереження та розвиток ковальського ремесла, висловлюємо здивування від отриманих листів християнських спільнот. Наша організація впродовж 15 років дбає про добрі християнські цінності. Організаторами фестивалю «Свято Ковалів» було відреставровано багато християнських храмів Прикарпаття та України...,

- відреагували на звинувачення організатор фестивалю.

Як повідомляв Соцпортал, Київпастранс звільняє водіїв через помилки медустанови.

Комментарии