Поиск

Реформа Нацполіції буде успішною, коли кожен українець відчуватиме себе в безпеці, - Сергій Євтушок

Реформу Національної поліції можна буде назвати успішною лише тоді, коли кожен українець зможе впевнено сказати, що відчуває себе захищеним та в безпеці.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи звіт за підсумками роботи Національної поліції України у 2017 році.

«Усі українці підтримували реформу Нацполіції та вірили в те, що нові поліцейські зможуть стати на захисті їхньої безпеки. Нині ще є багато зауважень до роботи поліції – від затримки з прибуттям на виклики, до відсутності достатньої кількості фахових працівників. Більше того, з початком реформи дійсно була частково зруйнована стара недієздатна система. Але сьогодні, на превеликий жаль, ми спостерігаємо намагання повернути люстрованих співробітників правоохоронних органів через суди та за допомогою інших механізмів», – зазначив парламентар.Він також висловив стурбованість щодо зростання кількості об’єктів нелегального грального бізнесу: «Щодня відкриваються нові гральні заклади по всій Україні, що не може не турбувати громадян, адже це несе велику небезпеку для суспільства, а Нацполіція, на жаль, здійснює супровід їхньої появи, та лише сприяє безперешкодній роботі таких закладів».

Особливу увагу Сергій Євтушок звернув на проблему незаконного видобутку бурштину.

«Питання незаконного видобутку бурштину має системний характер, покривається як поліцією на місцях, так і чиновниками у найвищих кабінетах. Адже Верховна Рада так і не проголосувала за законопроект, який мав на меті вивести з тіні величезну індустрію з видобутку бурштину, врегулювати стосунки між державою й старателями, та поповнити дохідну частину українського бюджету. Саме провладні парламентські фракції не дали своїх голосів, дозволивши й далі брудному криміналітету процвітати в регіоні», – наголосив народний депутат.

Політик переконаний, що по-справжньому знизити рівень злочинності в Україні не вдасться, доки не буде злагодженої роботи як правоохоронних, так і інших державних органів та структур.

«Сьогодні, коли ми маємо велику зовнішню загрозу для нашої держави, не менший ворог криється й в середині країни. Необхідно спільно, системно боротися за безпеку наших громадян – починаючи від парламенту та роботи з законодавством і закінчуючи кожним окремим поліцейським в найменших українських містах. Українці почуватимуть себе захищеними тоді, коли на службі в поліції будуть фахові, принципові люди, які не будуть змушені виконувати чиїсь вказівки «з гори», а матимуть змогу чітко, відповідно до законодавства, здійснювати свої обов’язки», – підсумував Сергій Євтушок.