Поиск

Разумков розповів, коли Рада перейде на голосування за відбитками пальців

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв, що докладе всіх зусиль, аби парламент якнайшвидше перейшов на систему голосування за відбитками пальців

Про це він сказав, відповідаючи на запитання, коли в парламенті запровадять таку систему, передає УНІАН.

«На жаль, це не такий швидкий процес. Нам би хотілося, щоб це було вже», – зазначив голова ВР.

На запитання, що заважає вже зараз запровадити голосування за відбитками пальців, Разумков сказав: «Треба встановити «Раду-4»... Зараз йшла мова лише про сенсорну кнопку, але вона не сертифікована. Ми про це говорили. Вона не передбачена Регламентом, на неї не дає гарантію установа, яка її імплементувала. І фактично, вона вже 11 років знаходиться у сплячому режимі».

Голова ВР зазначив, що під час першого засідання парламенту IX скликання у сесійній залі була певна напруга. «Я вам чесно скажу, навіть у мене не спрацювала кнопка... Зелена кнопка. Але якщо б їх було дві, то я не впевнений, що були б такі результати голосування», – сказав Разумков.

«Для того, щоб дійсно відійти від «кнопкодавства» та забути про таку ганебну практику, треба, щоб це була не лише сенсорна кнопка, а щоб це була саме кнопка, яка буде фіксувати індивідуальність того чи іншого народного депутата. А це відбиток пальця – я думаю, що було б не погано. Зараз майже в кожному смартфоні є така функція. Будемо сподіватися, що найближчим часом вона з’явиться і у Верховній Раді», – наголосив він.

Водночас спікер зауважив, що не може наразі назвати конкретні терміни переходу на систему голосування за відбитками пальців.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии