Поиск

Рада звернулась до ООН про утиски в Росії щодо використання мов корінних народів

В РФ немає системи освіти з використанням мов корінних народів, в тому числі й українська. Про мовні утиски в Росії з резолюцією депутати ВР звернулись до ООН

Росія

Депутати ухвалили резолюцію про порушення прав корінних народів. Верховна Рада звернулася до ООН, парламентської асамблеї Ради Європи, НАТО, ОБСЄ, а також національних парламентів держав світу із закликом засудити порушення прав корінних народів в Російській Федерації. За проект постанови проголосували 234 народних депутатів.

"Верховна Рада звертається до ООН, парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій із закликом засудити дії Російської Федерації, спрямовані на порушення та обмеження політичних, громадянських, національних, релігійних і культурних прав представників корінних народів Російської Федерації, як такі, що суперечать загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права", - йдеться у зверненні.

Депутати закликали посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою припинення політики фактичної асиміляції корінних народів, порушення суверенітету автономних республік РФ, як форми національної державності корінних народів.

У зверненні підкреслюється необхідність захистити мови корінних народів Російської Федерації і "вимагати від російської влади повернути навчання рідною мовою та належне вивчення рідної мови у загальноосвітніх навчальних закладах у повному обсязі, усунути штучні перешкоди на шляху розвитку системи вищої освіти мовами корінних народів".

Нагадаємо, нещодавно в ОБСЄ звернули увагу на відсутність українських шкіл в РФ. Зокрема у понад двохмільйонної української громади в Росії немає жодної школи з повним циклом навчання українською мовою.

136 мов в Россії вмирають, при тому, що 20 з них вже визнані мертвими. Такі цифри надані в "Атласі зникаючих мов світу" викладеному ЮНЕСКО.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии