Поиск

​Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції

252 народних депутати, більшість з яких зі «Слуги народу», ухвалили у другому читанні закон «Про викривачів корупції» піl час засідання Верховної Ради у четвер, 17 жовтня.

Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції

Документ передбачає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Зокрема, їм гарантується анонімність, безплатна психологічна і юридична допомога та компенсація витрат на юридичну допомогу та судового збору, якщо вони беруть участь у провадженнях та судах.

За повідомлення про випадки корупції і сприяння розкриттю передбачена винагорода, її доведеться визначити суду. Максимальний розмір ― 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків. Проте ця сума не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат на час вчинення злочину (12,5 млн. грн. у 2019 році). Винагороду викривач корупції може отримати, якщо сума викритого корупційного акту перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (понад 10 млн. грн. на даний момент).

Реалізація документу потребує витрат з держбюджету України, які закладені на фінансування заходів щодо забезпечення дотримання прав і гарантій безпеки викривачів і виплату компенсацій викривачам.

Закон набуде чинності від 1 січня 2020 року.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии