Поиск

​Рада дала право на прослушку НАБУ і ДБР, але закріпила імунітет нардепів

Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону №1009, що дає право НАБУ і ДБР на незалежну прослушку. За відповідне рішення на засіданні парламенту 4 жовтня проголосували 330 народних депутатів.

Рада дала право на прослушку НАБУ і ДБР, але закріпила імунітет нардепів

У той же час для застосування негласних слідчих дій стосовно народних депутатів, як то обшук або огляд особистих речей, транспорту, житла, службового приміщення, порушення таємниці їхнього листування, телефонних розмов, необхідна буде санкція Верховної Ради, повыдомляє телеграм-канал Блог Юриста.

Тобто скасування недоторканності в Конституції було популізмом і наразі нардепи не готові віддавати свій імунітет, хоча обіцяли це своїм виборцям.

Також депутати залишили в чинній редакції "правки Лозового", якими залишаються в силі обмеження строків досудового розслідування.

Це значно ускладнить розслідування, особливо складних економічних та корупційних злочинів. Крім того, значний час в таких випадках займають експертизи та отримання відповідей на запити від міжнародних правоохоронців. Все це унеможливлювало дотримання строків, а продовжити строки можна лише в слідчого судді, який може відмовити і "злити півторарічну роботу слідчих".

Окрім того, депутати залишили право скасовувати підозри через суд. За словами ЦПК, це лише створює зайвий механізм затягування справи. Сенс підозри в тому, що під час її оголошення слідчий просто офіційно інформує особу про розслідування щодо неї. Ця ж особа може будувати стратегію захисту, знаючи, у чому її підозрюють.

Все политические новости Украины читайте в разделе #Банкова на Соцпортале. Читайте также:

Комментарии