Пошук

Путіну готують удари за чотирма напрямками, один з них особливо небезпечний - приватна розвідка США

У новому році напруженість між Москвою і Вашингтоном, судячи з усього, не буде знижуватися. США продовжують розслідування втручання Росії у президентські вибори в 2016 році, обидві сторони звинуватили одна одну в порушенні договорів про озброєння і продовжують зміцнювати свої позиції по всьому світу, готуючись до довгострокового протистояння.

Крім того, Штати визначили чотири сфери для введення подальших санкцій проти Росії, при цьому найнебезпечніший для президента РФ Володимира Путіна удар може стосуватися обмежувальних заходів проти російських олігархів. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні "Апострофа".

З часів радянського періоду Штати застосовували щодо Росії численні санкції. Основними наразі є санкції, введені США через дії Росії стосовно України (подібні заходи введені також Євросоюзом, Канадою, Австралією і Японією) – за участь у конфлікті на Донбасі, катастрофу пасажирського лайнера MH17 і анексію Криму. Ці заходи включають:

- обмеження щодо випуску євробондів для шести найбільших банків Росії, чотирьох державних нафтових компаній і чотирьох оборонних підприємств;

- санкції щодо російської енергетики, які забороняють компаніям зі США надавати й експортувати товари і технології для глибоководного видобутку нафти і газу;

- заборону на постачання товарів подвійного призначення;

- санкції (обмеження поїздок і заморожування активів) проти сотень російських юридичних і фізичних осіб.

Але наслідки цих санкцій щодо Росії – досить дискусійне питання, оскільки низькі ціни на нафту призвели до того, що в той же рік, коли проти країни були введені санкції, економіка Росії впала в рецесію. У підсумку РФ ізолювала більшу частину своєї економіки. Західний імпорт був компенсований за рахунок внутрішніх можливостей і нових торговельних зв'язків в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході. Санкції зірвали деякі ключові енергетичні проекти, такі як нафтова угода з ExxonMobil, і вони матимуть довготерміновий вплив на видобуток нафти в Росії. Але, на превеликий жаль Вашингтона, Москва здебільшого витримала санкції.

У серпні американський президент Дональд Трамп підписав закон, що включає положення про розширення санкцій відносно РФ у найближчі роки. З лютого Міністерство фінансів США представить детальну інформацію про можливі нові санкції, які будуть пов'язані головним чином з розслідуванням втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року.

Комментарии